Niski próg do drzwi balkonowych

2005-09-09 16:22
Próg nie podatkowy
Autor: brak danych

Drzwi balkonowe czy tarasowe są znacznie częściej otwierane niż okna, które zazwyczaj uchylamy. Niezależnie od tego, czy drzwi prowadzą na balkon czy taras, ich "najsłabszym" elementem (szczególnie w stolarce z PVC) był dotychczas wysoki próg drzwiowy.

Firma Oknoplast-Kraków wyposażyła produkowane drzwi balkonowe w niski próg Win-Step.
Drzwi tarasowe i balkonowe są zbudowane tak samo jak okna. Ich konstrukcję otacza rama. Wystające z niej zaczepy oraz uszczelki dodatkowo utrudniają przekroczenie drzwi, a w efekcie prowadzą do niszczenia się tych elementów. Problem jest znacznie poważniejszy, jeśli z drzwi balkonowych korzystają dzieci lub osoby niepełnosprawne.
Przy projektowaniu nowych drzwi balkonowych konstruktorzy skupili się głównie na ich funkcjonalności, a przede wszystkim na rozwiązaniu problemu wysokiego progu drzwiowego z wystającymi elementami. Kolejnym celem było osiągnięcie dobrej szczelności. Producent zadbał także o to, aby te innowacje nie wpłynęły negatywnie na własności antywłamaniowe drzwi balkonowych oraz na ich estetykę.
Próg drzwiowy został zaprojektowany w ramach systemu VEKA Perfectline i jest w pełni kompatybilny z drzwiami balkonowymi AWANS. Licujące się zaczepy okuciowe zostały wykonane w firmie MACO. Nowy próg ma niespełna 2 cm wysokości. Jest oferowany w kolorze szarym, który dobrze komponuje się ze srebrnymi okuciami i jasnymi uszczelkami. Po raz pierwszy produkt pokazano na Targach Okiennych w Norymberdze w 2004 roku.
W ofercie firmy próg jest dostępny od października 2004 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej