Nawiewnik okienny AMU do okien drewnianych

2007-05-31 13:36
Nawiewnik AMU do okien drewnianych
Autor: brak danych

Konstrukcja nawiewnika okiennego, montowanego w górnej części stolarki okiennej, zapewnia komfortową wentylację w domu - nawiew powietrza ponad strefą przebywania ludzi. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnego odczucia przeciągu. Część nawiewnika okiennego, która znajduje się wewnątrz pomieszczenia, jest wyposażona w element regulujący przepływ powietrza.

Nawiewniki ciśnieniowe do okien drewnianych - AMU - to produkt firmy aereco. Nawiewniki okienne ciśnieniowe działają w ten sposób, że kiedy różnica ciśnień w pomieszczeniu i na zewnątrz rośnie, przepustnice (wykonane ze sztucznego tworzywa) odchylają się i w ten sposób ograniczają przepływ powietrza. Dzięki temu przez nawiewnik okienny przepływa stała ilość powietrza, niezależnie np. od podmuchów wiatru. Wydajność nawiewników w zależności od typu urządzenia - wynosi 22 i 30 m³ powietrza na godzinę.
Opcjonalnie nawiewnik okienny może być wyposażony w zamknięcie, które pozwala na całkowite odcięcie przepływu powietrza.

Dane techniczne nawiewnika okiennego

Zastosowanie w okach drewanianych
Wydajność 22 lub 30 m3 powietrza na godzinę, w zależności od typu
Izolacyjność akustyczna 38 dB dla nawiewnika z okapem o wydajności 30 m3/h oraz 39 dB dla nawiewnika z okapem o wydajności 22 m3/h
Dostępne kolory biały (9003), brązowy (8017), dębowy (8001), aluminiowy (7035)

Wszystkie nawiewniki okienne oferowane przez firmę otrzymały aprobaty techniczne. Urządzenia AMU mają aprobatę techniczną AT/2004-02-1462. Nawiewniki ciśnieniowe uzupełniają ofertę nawiewników okiennych firmy aereco.
Urządzenia tego typu są zalecane do stosowania w szczelnych pomieszczeniach, w których istotne jest doprowadzenie powietrza o stałej wartości. Wszędzie tam, gdzie poza skuteczną wentylacją istotna jest energooszczędność, firma poleca nawiewniki higrosterowane. Są one wyposażone w czujniki z taśm poliamidowych i reagują na poziom wilgoci w pomieszczeniu, co umożliwia dostosowanie strumienia doprowadzanego powietrza do aktualnych potrzeb mieszańców. Kiedy poziom wilgoci wzrasta, pomieszczenie jest wentylowane intensywniej.
Niezależnie od wybranego sposobu działania, stosowanie nawiewników w nowoczesnych, szczelnych oknach jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu wentylacji w domu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej