Naturalne piękno drzwi wewnętrznych

2010-01-14 9:34
Naturalne piękno drzwi
Autor: Stolbud Włoszczowa Drzwi Opole

Dokonując wyboru drzwi wewnętrznych kierujemy się przede wszystkim wzornictwem i materiałem, z którego są wykonane. Drzwi drewniane pokojowe Natural firmy Stolbud Włoszczowa zostały nazwane polskimi miastami – Poznań, Kraków, Sopot, Opole, Gdynia.

Przeznaczenie drzwi pokojowych Natural

Modele drzwi wewnętrznych różnią się zdobieniami i rozmieszczeniem przeszkleń. Do wyboru są skrzydła drzwiowe pełne bądź z jednym przeszkleniem (do pomieszczeń, w których ważne jest zachowanie prywatności, np. w łazience lub sypialni). Natomiast w pokojach pełniących funkcje reprezentacyjne można zastosować skrzydła drzwiowe z większą liczbą szyb w ciekawych kompozycjach. Modele drzwi pokojowych z wieloma przeszkleniami nadają się także do biura bądź gabinetu. Istnieje możliwość wstawienia witraży, szyb ornamentowych, fusingowych lub zastosowania naklejanych aplikacji. Różnorodność skrzydeł drzwiowych pozwoli na dopasowanie ich do wnętrza urządzonego zarówno tradycyjnie, jak i w odważnej aranżacji. Dostępne są one w kolorach drewna: dąb bezbarwny, jesion bezbarwny, dąb i stara sosna.

Budowa skrzydła drzwiowego

Srzydła tej kolekcji skonstruowane są na drewnianej ramie, która jest wypełniona tzw. plastrem miodu. Pokryte są gładkim fornirem dębowym lub jesionowym. Płyta fornirowana zapewnia większą odporność skrzydeł drzwiowych na uszkodzenia, wypaczenie oraz łatwiej jest je utrzymać w czystości. Modele dostępne są w szerokościach: 60, 70, 80 i 90 cm. Wzór Kraków 2 można wykonać jedynie w szerokości 80 i 90 cm, natomiast wzór Szczecin – 70, 80 i 90 cm. Dopasowanie drzwi drewnianych Natural do otworów drzwiowych jest łatwiejszę dzięki możliwości wykonania ich w wersji dwudzielnej, przesuwnej oraz opcji skrócenia ich o 40 mm.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej