Napęd do paneli przesuwnych

2008-05-27 10:56
Napęd do paneli przesuwnych
Autor: brak danych

System okuć dla paneli przesuwnych przeznaczony jest do paneli o masie od 80 do 100 kg (użycie prądu poniżej 1 ampera). Zastosowana automatyka zapewnia bezpieczne działanie urządzenia. System jest łatwy w montażu.

Wyposażony został w funkcje umożliwiające sterowanie ruchem kilku skrzydeł, równolegle bądź szeregowo, przy pomocy zwykłego pilota. Urządzenie dostępne jest w wersji zasilanej prądem z sieci elektrycznej (w technologii niskonapięciowej, o niskim poborze energii) bądź w wersji "zintegrowanego zasilania fotowoltaicznego". Przy drugiej wersji, nie trzeba wiercić otworów w betonie oraz doprowadzać przewodów zasilających. System funkcjonuje nawet podczas przerwy w dostawie prądu dzięki przełączaniu się na awaryjne zasilanie z akumulatora (ładowanego automatycznie). Urządzenie wyposażone jest w układ zabezpieczający przed przytrzaśnięciem palców oraz przed zsunięciem się panelu z szyny. Dół panelu prowadzony jest za pomocą regulowanych gałek, które zapobiegają głośnym drganiom panelu. Zastosowanie automatycznego zapamiętywania końcowego położenia biegu panelu ułatwia montaż i regulację urządzenia.
System został stworzony również z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa budynku: przy próbie włamania stanowi barierę utrudniającą wtargnięcie oraz może być podłączony do centralki alarmowej i przekazywać sygnał w przypadku próby nieupoważnionego otwarcia.
Instalacja napędu odbywa się na zasadzie "plug and play", a samo urządzenie wykonywane jest według wcześniej dokonanych pomiarów. Dostarczane jest w stanie gotowym do montażu. Nie istnieją ograniczenia techniczne jeśli chodzi o szerokość paneli, można też montować je bezpośrednio pod sufitem. System może zostać przystosowany do paneli dwuskrzydłowych składanych na jedną ze stron lub czteroskrzydłowych. Listwa zasłaniająca mechanizm wykonana jest z aluminium, pasuje do każdego stylu architektonicznego i do różnego rodzaju paneli w wykończeniu surowym lub malowanych (dostępna we wszystkich odcieniach palety RAL). Wszystkie części mechaniczne wykonano ze stali nierdzewnej.
"Plug and Play" - to układ elektroniczny napędu, uczy się w trakcie pierwszego cyklu roboczego. Po jednorazowym naciśnięciu przycisku na napędzie wykonywany jest cykl roboczy i układ elektroniczny silnika zapamiętuje skrajne położenia.
Moc silnika 4 W.

Producentem napędu jest firma Mantion SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej