Napęd do paneli przesuwnych

2008-05-27 10:56
Napęd do paneli przesuwnych
Autor: brak danych

System okuć dla paneli przesuwnych przeznaczony jest do paneli o masie od 80 do 100 kg (użycie prądu poniżej 1 ampera). Zastosowana automatyka zapewnia bezpieczne działanie urządzenia. System jest łatwy w montażu.

Wyposażony został w funkcje umożliwiające sterowanie ruchem kilku skrzydeł, równolegle bądź szeregowo, przy pomocy zwykłego pilota. Urządzenie dostępne jest w wersji zasilanej prądem z sieci elektrycznej (w technologii niskonapięciowej, o niskim poborze energii) bądź w wersji "zintegrowanego zasilania fotowoltaicznego". Przy drugiej wersji, nie trzeba wiercić otworów w betonie oraz doprowadzać przewodów zasilających. System funkcjonuje nawet podczas przerwy w dostawie prądu dzięki przełączaniu się na awaryjne zasilanie z akumulatora (ładowanego automatycznie). Urządzenie wyposażone jest w układ zabezpieczający przed przytrzaśnięciem palców oraz przed zsunięciem się panelu z szyny. Dół panelu prowadzony jest za pomocą regulowanych gałek, które zapobiegają głośnym drganiom panelu. Zastosowanie automatycznego zapamiętywania końcowego położenia biegu panelu ułatwia montaż i regulację urządzenia.
System został stworzony również z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa budynku: przy próbie włamania stanowi barierę utrudniającą wtargnięcie oraz może być podłączony do centralki alarmowej i przekazywać sygnał w przypadku próby nieupoważnionego otwarcia.
Instalacja napędu odbywa się na zasadzie "plug and play", a samo urządzenie wykonywane jest według wcześniej dokonanych pomiarów. Dostarczane jest w stanie gotowym do montażu. Nie istnieją ograniczenia techniczne jeśli chodzi o szerokość paneli, można też montować je bezpośrednio pod sufitem. System może zostać przystosowany do paneli dwuskrzydłowych składanych na jedną ze stron lub czteroskrzydłowych. Listwa zasłaniająca mechanizm wykonana jest z aluminium, pasuje do każdego stylu architektonicznego i do różnego rodzaju paneli w wykończeniu surowym lub malowanych (dostępna we wszystkich odcieniach palety RAL). Wszystkie części mechaniczne wykonano ze stali nierdzewnej.
"Plug and Play" - to układ elektroniczny napędu, uczy się w trakcie pierwszego cyklu roboczego. Po jednorazowym naciśnięciu przycisku na napędzie wykonywany jest cykl roboczy i układ elektroniczny silnika zapamiętuje skrajne położenia.
Moc silnika 4 W.

Producentem napędu jest firma Mantion SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej