MasterPatio - nieograniczona relacja wnętrza z otoczeniem

2022-09-23 10:47 Materiał sponsorowany
system MasterPatio
Autor: Reynaers Aluminium MasterPatio jest kompatybilny z systemem okienno-drzwiowym MasterLine 8, co istotnie poszerza możliwości projektowe

MasterPatio to drzwi podnoszono-przesuwne, choć tak naprawdę ich nie przypominają. Szkło wypełnia niemal całą elewację, a aluminiowa rama wydaje się być nieznaczącym detalem. Ta opatentowana technologia daje możliwość otwarcia wnętrza na otoczenie, zachowując wysokie parametry izolacyjności i bezpieczeństwa.

Spis treści

  1. Drzwi MasterPatio - "master" w każdym szczególe
  2. Czystość formy MasterPatio
  3. Światło przede wszystkim
  4. MasterPatio z myślą o środowisku naturalnym

Przeszklona fasada od podłogi aż po sufit, wytrzymała konstrukcja, zminimalizowane podziały, izolacyjność spełniająca warunki budownictwa pasywnego to cechy wyróżniające drzwi podnoszono-przesuwne MasterPatio Reynaers Aluminium.

MasterPatio są kompatybilne z platformą okienno-drzwiową MasterLine, co daje nieograniczone możliwości projektowe - stworzenie przeszklonej i funkcjonalnej elewacji, łączącej wnętrze budynku z jego otoczeniem. System drzwi podnoszono-przesuwnych MasterPatio jest idealnie dopasowany do stylistyki MasterLine, co umożliwia zachowanie jednorodnego wyglądu stolarki w całym budynku.

drzwi podnoszone-przesuwne
Autor: Reynaers Aluminium System drzwi MasterPatio otwiera dom na otoczenie, dzięki czemu wnętrza nabierają przestronności

Drzwi MasterPatio - "master" w każdym szczególe

MasterPatio jest wysoko izolowanym systemem podnoszono-przesuwnym o bardzo dobrych parametrach technicznych i stylistyce dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach. System łączy dobrą izolacyjność termiczną ze smukłymi liniami profili. Opatentowane podpórki pod szklenie gwarantują optymalne przenoszenie ciężaru na wózki prowadzące, dzięki czemu drzwi przesuwają się łatwo i z lekkością.

Produkcja systemu MasterPatio jest szybka i efektywna dzięki zmniejszeniu ilości frezowań, zastosowaniu uproszczonych łączników narożnych i prefabrykowanym otworom drenażowym, które znajdują się w dolnym profilu ościeżnicy. Łatwa i precyzyjna regulacja zamka (3 mm) sprawia, że instalacja systemu jest prosta i bezproblemowa.

Dane techniczne MasterPatio
  • maksymalne wymiary skrzydła: 3 m x 3,6 m
  • maksymalne ciężar skrzydła przesuwanego: 500 kg
  • izolacyjność termiczna: Uw od 0,75 W/m²K
  • odporność na włamanie: RC2
  • możliwość stosowania w budynkach wysokich

Czystość formy MasterPatio

Projektanci systemu podnoszono-przesuwnego nowej generacji, zastosowali smukłe, ale wyjątkowo wytrzymałe profile aluminiowe. Wszystkie elementy, które mogłyby zakłócić estetykę wykończenia drzwi, zostały ukryte. Postawiono na czystość formy. Zmniejszono widoczność uszczelek, zamki i zaczepy są ukryte lub zamontowane w profilach. Zachowano tą samą widoczną szerokość profili skrzydeł, sekcji łączącej, profili wzmacniających oraz poprzeczek (87 mm) zaadoptowanych z systemu Masterline 8.

dom z dużymi przeszkleniami
Autor: Reynaers Aluminium Przeszklone elewacje to synonim nowoczesnej architektury - efektywnie doświetlonej naturalnym światłem, zintegrowanej z otoczeniem

Światło przede wszystkim

System MasterPatio daje możliwość stworzenia jednolitej szklanej ściany wpasowanej w delikatne, wąskie profile.  Oznacza to, że system idealnie wpisuje się w wymagania nowoczesnej architektury - pełnej naturalnego światła, otwartej na otoczenie. MasterPatio umożliwia bowiem projektowanie przeszkleń w różnej konfiguracji, a w efekcie otwarcie domu na ogród. Granica między wnętrzem, a tym co na zewnątrz zaciera się, przez co pomieszczenia stają się przestronniejsze i jaśniejsze.

MasterPatio z myślą o środowisku naturalnym

Reynaers Aluminium to firma świadoma potrzeby wdrażania proekologicznych rozwiązań, odciążających środowisko naturalne. W systemie MasterPatio użyte są dodatkowo paski izolacyjne odzyskane z surowców wtórnych, co pozwala zredukować emisję CO2 o 1130 ton rocznie.  Ilość odpadów produkcyjnych ograniczana jest do minimum dzięki mniejszej liczbie profili w obrębie systemu i zoptymalizowaniu ich długości.

Przy projektowaniu systemu MasterPatio, zresztą tak jak przy innych systemach, postawiono na trwałość oraz bezawaryjność użytkowania. Równie ważna jest jednak efektywność energetyczną stolarki. 2-szynowy wariant MasterPatio osiąga wartość współczynnik przenikania ciepłą Uw <0,8 W/m²K, a dla wariantów jednoszynowych (szklenie od wewnątrz/szklenie od zewnątrz) Uw=0,75 W/m²K. Oznacza to, że wszystkie wymienione warianty spełniają surowe wymagania izolacyjności cieplnej.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej