MasterPatio - nieograniczona relacja wnętrza z otoczeniem

2022-09-23 10:47 Materiał sponsorowany
system MasterPatio
Autor: Reynaers Aluminium MasterPatio jest kompatybilny z systemem okienno-drzwiowym MasterLine 8, co istotnie poszerza możliwości projektowe

MasterPatio to drzwi podnoszono-przesuwne, choć tak naprawdę ich nie przypominają. Szkło wypełnia niemal całą elewację, a aluminiowa rama wydaje się być nieznaczącym detalem. Ta opatentowana technologia daje możliwość otwarcia wnętrza na otoczenie, zachowując wysokie parametry izolacyjności i bezpieczeństwa.

Spis treści

  1. Drzwi MasterPatio - "master" w każdym szczególe
  2. Czystość formy MasterPatio
  3. Światło przede wszystkim
  4. MasterPatio z myślą o środowisku naturalnym

Przeszklona fasada od podłogi aż po sufit, wytrzymała konstrukcja, zminimalizowane podziały, izolacyjność spełniająca warunki budownictwa pasywnego to cechy wyróżniające drzwi podnoszono-przesuwne MasterPatio Reynaers Aluminium.

MasterPatio są kompatybilne z platformą okienno-drzwiową MasterLine, co daje nieograniczone możliwości projektowe - stworzenie przeszklonej i funkcjonalnej elewacji, łączącej wnętrze budynku z jego otoczeniem. System drzwi podnoszono-przesuwnych MasterPatio jest idealnie dopasowany do stylistyki MasterLine, co umożliwia zachowanie jednorodnego wyglądu stolarki w całym budynku.

drzwi podnoszone-przesuwne
Autor: Reynaers Aluminium System drzwi MasterPatio otwiera dom na otoczenie, dzięki czemu wnętrza nabierają przestronności

Drzwi MasterPatio - "master" w każdym szczególe

MasterPatio jest wysoko izolowanym systemem podnoszono-przesuwnym o bardzo dobrych parametrach technicznych i stylistyce dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach. System łączy dobrą izolacyjność termiczną ze smukłymi liniami profili. Opatentowane podpórki pod szklenie gwarantują optymalne przenoszenie ciężaru na wózki prowadzące, dzięki czemu drzwi przesuwają się łatwo i z lekkością.

Produkcja systemu MasterPatio jest szybka i efektywna dzięki zmniejszeniu ilości frezowań, zastosowaniu uproszczonych łączników narożnych i prefabrykowanym otworom drenażowym, które znajdują się w dolnym profilu ościeżnicy. Łatwa i precyzyjna regulacja zamka (3 mm) sprawia, że instalacja systemu jest prosta i bezproblemowa.

Dane techniczne MasterPatio
  • maksymalne wymiary skrzydła: 3 m x 3,6 m
  • maksymalne ciężar skrzydła przesuwanego: 500 kg
  • izolacyjność termiczna: Uw od 0,75 W/m²K
  • odporność na włamanie: RC2
  • możliwość stosowania w budynkach wysokich

Czystość formy MasterPatio

Projektanci systemu podnoszono-przesuwnego nowej generacji, zastosowali smukłe, ale wyjątkowo wytrzymałe profile aluminiowe. Wszystkie elementy, które mogłyby zakłócić estetykę wykończenia drzwi, zostały ukryte. Postawiono na czystość formy. Zmniejszono widoczność uszczelek, zamki i zaczepy są ukryte lub zamontowane w profilach. Zachowano tą samą widoczną szerokość profili skrzydeł, sekcji łączącej, profili wzmacniających oraz poprzeczek (87 mm) zaadoptowanych z systemu Masterline 8.

dom z dużymi przeszkleniami
Autor: Reynaers Aluminium Przeszklone elewacje to synonim nowoczesnej architektury - efektywnie doświetlonej naturalnym światłem, zintegrowanej z otoczeniem

Światło przede wszystkim

System MasterPatio daje możliwość stworzenia jednolitej szklanej ściany wpasowanej w delikatne, wąskie profile.  Oznacza to, że system idealnie wpisuje się w wymagania nowoczesnej architektury - pełnej naturalnego światła, otwartej na otoczenie. MasterPatio umożliwia bowiem projektowanie przeszkleń w różnej konfiguracji, a w efekcie otwarcie domu na ogród. Granica między wnętrzem, a tym co na zewnątrz zaciera się, przez co pomieszczenia stają się przestronniejsze i jaśniejsze.

MasterPatio z myślą o środowisku naturalnym

Reynaers Aluminium to firma świadoma potrzeby wdrażania proekologicznych rozwiązań, odciążających środowisko naturalne. W systemie MasterPatio użyte są dodatkowo paski izolacyjne odzyskane z surowców wtórnych, co pozwala zredukować emisję CO2 o 1130 ton rocznie.  Ilość odpadów produkcyjnych ograniczana jest do minimum dzięki mniejszej liczbie profili w obrębie systemu i zoptymalizowaniu ich długości.

Przy projektowaniu systemu MasterPatio, zresztą tak jak przy innych systemach, postawiono na trwałość oraz bezawaryjność użytkowania. Równie ważna jest jednak efektywność energetyczną stolarki. 2-szynowy wariant MasterPatio osiąga wartość współczynnik przenikania ciepłą Uw <0,8 W/m²K, a dla wariantów jednoszynowych (szklenie od wewnątrz/szklenie od zewnątrz) Uw=0,75 W/m²K. Oznacza to, że wszystkie wymienione warianty spełniają surowe wymagania izolacyjności cieplnej.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej