Lukarna z okien dachowych - nowy projekt VELUX

2017-03-16 11:00
Lukarna z okien dachowych Velux
Autor: VELUX Lukarna z okien dachowych zapewnia więcej przestrzeni i światła na poddaszu

Projektanci firmy VELUX opracowali nowe rozwiązanie lukarny. Polega ono na montażu okien dachowych w formie lukarny, który umożliwia specjalny zestaw montażowy.

Lukarna, którą tworzą okna dachowe efektownie doświetla pomieszczenia poddasza, daje więcej przestrzeni i panoramiczny widok na zewnątrz. Rozwiązanie polecane jest zarówno do domów nowo budowanych, jak i modernizowanych.

Lukarna VELUX składa się z okien dachowych z górnym lub dolnym systemem otwierania, a także klapowo-obrotowych. Okna lukarny mogą być wyposażone także w system sterowania elektrycznego VELUX INTEGRA® oraz dodatkowe akcesoria: markizy lub rolety wewnętrzne.

Elementy montażowe

Gotowy zestaw montażowy składa się z: zestawu izolacyjnego BDX wraz z izolacją przeciwwilgociową BFX, elementów oblachowania zewnętrznego, systemu kołnierzy uszczelniających oraz belek wspierających i belek, które są elementem wykończenia wewnętrznego. Wszystkie elementy są kompatybilne, co usprawnia prace montażowe. Zastosowanie sprawdzonych rozwiązań systemowych zapewnia deklarowane parametry termoizolacyjne oraz szczelny montaż.

Wytyczne montażowe

Lukarna VELUX może być instalowana w dachach o kącie nachylenia między 35 a 70°. Przed rozpoczęciem montażu należy zaprojektować i przygotować otwór w konstrukcji dachu, zgodnie z projektem, zależnie od ilości okien w zestawie. Minimalna szerokość otworu dachowego to 1,68 cm, zaś maksymalna możliwa do uzyskania to 2,48 cm. Zestaw składający się z 4 okien dachowych można stworzyć z dowolnych okien VELUX o wymiarach 78x118 cm, 94x118 cm lub 114x118 cm, zaś zestaw składający się z 6 okien, tylko z okien o rozmiarze 78x118 cm.

lukarna okna dachowe
Autor: VELUX Lukarna z okien dachowych od zewnątrz harmonijnie wpisuje się w połać dachu – okna wystają ponad dachem maksymalnie 60 cm
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej