Kompleksowy montaż okna dachowego. Ciepły montaż okien Fakro dzięki pakietowi specjalnych kołnierzy

2012-09-25 18:24
Fakro-EHV-AT-Thermo-i-XDK-cieply-montaz-okna-dachowego
Autor: Fakro Zestaw elementów montażowych: blaszany kołnierz uszczelniający EHV-AT Thermo (z przyklejonym ociepleniem) oraz pakiet kołnierzy izolacyjnych XDK (kołnierz paroprzepuszczalny XDP, ocieplenie z wełny owczej, kołnierz paroszczelny XDS)

Fakro oferuje kompleksowe rozwiązanie – ciepły montaż okna dachowego, czyli akcesoria uzupełniające jego montaż w zakresie szczelności i termoizolacji.

Ciepły montaż okien dachowych

Im okno dachowe jest lepiej uszczelnione i docieplone, tym większa jest oszczędność energii cieplnej. Produkty Fakro pozwalają na ograniczenie strat ciepła i zmniejszenie wydatków na ogrzewanie budynku. Aby zminimalizować błędy i przyspieszyć montaż okien, Fakro proponuje do swoich produktów specjalne akcesoria do ocieplania i uszczelniania. Poszczególne elementy są dobrze dopasowane do konkretnych modeli okien dachowych.

W skład zintegrowanego z oknem dachowym zestawu elementów montażowych wchodzi uniwersalny kołnierz uszczelniający EHV-AT Thermo oraz pakiet kołnierzy izolacyjnych XDK. Kołnierz EHV-AT Thermo umożliwia nie tylko odprowadzanie wody deszczowej poza okno dachowe, ale również uzupełnienie ocieplenia okna dachowego powyżej łat. Przyklejony po wewnętrznej stronie blaszanego elementu kołnierza elastyczny materiał ociepleniowy przylega szczelnie do ościeżnicy okna, tworząc po zamontowaniu termoizolacyjną ramę.

Pakiet kołnierzy izolacyjnych XDK z kolei – przeznaczony do szybkiego i szczelnego wykonania izolacji termicznej, paroszczelnej i paroprzepuszczalnej wokół okna dachowego – składa się z zestawu izolacyjnego XDP (kołnierza paroprzepuszczalnego oraz ocieplenia z wełny owczej) oraz kołnierza paroszczelnego XDS. Ocieplenie z wełny owczej odznacza się dużą sprężystością, dzięki czemu dokładnie wypełnia szczeliny wokół okna. Kołnierz paroprzepuszczalny chroni ocieplenie przed zawilgoceniem z zewnątrz, paroszczelny zaś od wewnątrz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej