Komfortowe poddasze. Energooszczędne okna dachowe VELUX nowej generacji

2012-12-03 15:12
Okna dachowe VELUX nowej generacji
Autor: VELUX

Okna dachowe VELUX nowej generacji zapewniają poddaszom więcej światła i mają bardziej korzystny bilans energetyczny, dzięki lepszej izolacyjności i wydajniejszemu pozyskiwaniu energii słonecznej.

Najnowsze okna dachowe VELUX wyznaczają nowe standardy komfortu na poddaszu. Nowa Generacja VELUX - okna do poddaszy, które cechują wyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej, zastąpią wkrótce obecnie oferowane okna VELUX. Dzięki nowej konstrukcji okien dachowych można będzie lepiej doświetlić wnętrza, zużyć mniej energii, a poddasza będą bardziej komfortowe.

Okna nowej generacji VELUX uzyskały korzystniejszy bilans energetyczny dzięki lepszej izolacyjności, jak również poprawie zdolności do pozyskiwania energii słonecznej. W polskich warunkach klimatycznych ta druga właściwość okien jest szczególnie istotna. Poprzez zastosowanie innowacyjnej technologii ThermoTechnology™ nowe standardowe okna połaciowe VELUX będą lepiej chronić przed stratami ciepła. Jednym z elementów tej technologii jest polistyren ekspandowany wbudowany w skrzydło i ościeżnicę okna, który wpłynął na obniżenie współczynnika przenikania ciepła Uw do 1,2 W/m2K, czyli o 14 % w stosunku do obecnie oferowanych modeli.
– Patrzenie na efektywność energetyczną okien przez pryzmat bilansu energetycznego, uwzględniając ich zdolności do pozyskiwania energii cieplnej ze słońca, to radykalna zmiana w myśleniu o oknach. Niestety nadal dla większości, okna kojarzą się tylko ze stratami ciepła – mówi Lidia Mikołajczyk-Gmur, Dyrektor Generalny VELUX Polska – mam nadzieję, że nasza Nowa Generacja okien VELUX to zmieni i wszyscy będą woleli mieć w domu okna, które nie tylko dobrze izolują, ale także lepiej pozyskują energię cieplną ze słońca.

Okna dachowe VELUX nowej generacji
Autor: VELUX
Okna dachowe VELUX nowej generacji
Autor: VELUX

Udało się to dzięki zwiększeniu powierzchni szyby nawet o 10 % przy tych samych wymiarach zewnętrznych okna. Oznacza to węższe profile okienne i większą taflę szkła, a także unowocześnioną konstrukcję klapy wentylacyjnej, która mimo, że jest mniejsza oferuje taki sam poziom wentylacji. Dla użytkowników, zwiększona powierzchnia przeszklenia to więcej światła i większy komfort życia na poddaszu, a także niższe rachunki za energię.

Montaż okna na dwa sposoby

Nowe okna VELUX będzie można montować w konstrukcji dachu na dwóch różnych głębokościach: standardowej lub obniżonej o 40 mm (stosując nowy uniwersalny kątownik montażowy). Niższe osadzenie okna oznacza bardziej estetyczny wygląd połaci dachowej i mniejsze straty ciepła na połączeniu okna z dachem. O innowacyjności nowych okien VELUX świadczy fakt, że zostały one objęte 18 zgłoszeniami patentowymi i 6 zastrzeżonymi wzorami towarowymi. W Polsce nową generację okien VELUX będzie można kupić w maju 2013 roku.

Udoskonalone funkcje i nowe wzornictwo

Okna nowej generacji VELUX zyskały unowocześniony wygląd, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Są nie tylko elementem dachu, ale mogą być ozdobą każdego wnętrza, jako przykład światowej klasy duńskiego wzornictwa. Kolejna generacja okien VELUX oferuje kilka nowych oraz wiele udoskonalonych funkcji. Są to:

  • lepsza izolacyjność cieplna dzięki VELUX ThermoTechnology™ o współczynniku przenikania ciepła obniżonym do wartości Uw = 1,2 W/m2K dla standardowych okien dachowych;
  • więcej światła dziennego - do 10 procent;
  • lepszy bilans energetyczny okna;
  • nowy standard obsługi, dzięki dotykowemu panelowi zdalnego sterowania VELUX INTEGRA® o bogatym oprogramowaniu;
  • światowej klasy wzornictwo, dzięki węższym skrzydłom i ościeżnicom, a także zmienionemu oblachowaniu;
  • ulepszone opakowanie;
  • łatwiejszy i szybszy montaż.
Okna dachowe VELUX nowej generacji
Autor: VELUX
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej