Okucia okienne. Klamka okienna na zasuwnicy

2009-06-19 9:50
Klamka na zasuwnicy
Autor: Roto Frank Okucia Budowlane Centralnie umieszczona klamka; odrębna przekładnia na zasuwnicy środkowej lub w profilu skrzydła jest zbędna

Dzięki nowej zasuwnicy łatwo stosować tradycyjne rozwiązanie z centralnie umieszczoną klamką okienną. Jeśli jednocześnie użyje się okuć okiennych Roto NT Designo, otrzymamy okno, w których okucia okienne będą zupełnie niewidoczne.

Zasuwnica do okien jedno- i dwuskrzydłowych, która wzbogaciła program okuć Roto NT, to rozwiązanie atrakcyjne zarówno z punktu widzenia estetyki okna, jak i rozwiązań technicznych.

Tradycyjny wygląd

Możliwe jest centralne umieszczenie klamki w oknach dwuskrzydłowych, a dzięki bezpośredniemu mocowaniu klamki okiennej na zasuwnicy, wzrasta też wygoda obsługi. Klamka na środku okna to rozwiązanie znane z dawnych okien. Wiele z nich podlega teraz wymianie na nowe. Dzięki nowej zasuwnicy łatwo można nadać nowoczesnym oknom tradycyjny wygląd, znacznie bardziej pasujący do starych domów.
Zasuwnica jest kompatybilna z takimi elementami wyposażenia dodatkowego jak zatrzaski magnetyczne i hamulec rozwarcia sterowany klamką okienną.

Łatwy montaż

Zasuwnicę warto stosować w połączeniu z okuciami Roto NT Designo, otrzymuje się wtedy okna z całkowicie ukrytymi zawiasami. Odrębna przekładnia na zasuwnicy środkowej lub w profilu skrzydła staje się tym samym zbędna. Pozwala to na wyeliminowanie pracochłonnego okuwania okien dwuskrzydłowych, dzięki czemu ich produkcja może być znacznie szybsza, prostsza i tańsza. Wdrożone rozwiązania zasuwnicy środkowej zapewniają ponadto pełną kompatybilność tego modułu w systemie NT.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej