Żaluzje i rolety okienne do wnętrz komercyjnych i domowych

2013-01-25 17:08
Nowa kolekcja osłon okiennych Dormax Design
Autor: Dormax Design Cosiflor® to innowacyjne rozwiązanie Dormax Design dla systemów plisowych z ukrytym w tkaninie mechanizmem sterowania 

Pojawiły się innowacyjne osłony okienne, futurystyczne żaluzje okienne, rolety okienne, tańsze sterowniki. Nowa kolekcja żaluzji plisowych Dormax Design zawiera też nowe wielofunkcyjne tkaniny zbudowane jak...plaster miodu.

Podążając za światowymi trendami w dziedzinie aranżacji przestrzeni okiennych, firma Dormax Design zaprezentowała nową kolekcję rolet i żaluzji okiennych. Do żaluzji i rolet okiennych wprowadzono innowacje, dotychczas niedostępne na polskim rynku.

Innowacyjny system plisowy rolet do każdego okna

W katalogu Dormax Design 2013 po raz pierwszy pojawia się Cosiflor®. To niezawodne rozwiązanie dla systemów plisowych w Polsce. Jego mechanika jest wynikiem 63 lat doświadczeń niemieckiej firmy Blöcker. Ten innowacyjny system plis można stosować wszędzie tam, gdzie dotąd, ze względu ma nietypowy kształt, nachylenie lub brak dostępu do okna, trudno było znaleźć skuteczny system zaciemnienia wnętrza. System Cosiflor® nadaje się do większości tkanin.

Rolety okienne jak plaster miodu

Szczególnie interesującym innowacyjnym rozwiązaniem jest tkanina na roletę okienną zwana "plaster miodu" ("honeycomb"). Dzięki swojej specjalnej strukturze ma ona wyjątkowe cechy: izoluje akustycznie, ma dobre parametry cieplne, jest sztywniejsza. Ponadto, tkanina "honeycomb" pozwala na umieszczenie mechanizmów sznurkowych i prowadnic wewnątrz plis. Całość zaciemnienia prezentuje się więc wyjątkowo elegancko, dzięki dyskretnie ukrytym elementom sterowania.

Nowe silniki do karniszy

Dotychczas karnisze elektryczne były w Polsce stosowane stosunkowo rzadko, głównie ze względu na swoją wysoką cenę. Ten rok przynosi jednak zmianę w tym zakresie. W ofercie Dormax Design na rok 2013 znalazły się zupełnie nowe silniki elektryczne sterujące karniszami. Oprócz wysokiej jakości wykonania, cechuje je przede wszystkim dużo niższa cena. Pozwoli to wprowadzić elektryczne systemy sterowania zaciemnieniem wnętrza także do małych zakładów usługowych, sklepów, domów i mieszkań.

Odporne na wilgoć żaluzje z drewna egzotycznego 

Nowością są także żaluzje z afrykańskiego drewna abachi. Poza walorami estetycznymi - prostotą i elegancją - materiał ten ma także bardzo praktyczne znaczenie. Jest to gatunek drewna, z którego można zbudować żaluzje o niestandardowej szerokości – aż do 300 cm! Dodatkowo jest to drewno wysoce odporne na wilgoć i wysoką temperaturę, dzięki czemu, wykonane z niego żaluzje można bez problemu instalować w łazienkach, basenach, ogrodach zimowych i na werandach.

... i ekologiczne z recyklingu

Projektanci podążający za nurtem eko, znajdą od tego roku w ofercie firmy Dormax Design także lamele wyprodukowane przy użyciu przyjaznej środowisku technologii "finger joint". Polega ona na łączeniu kawałków drewna pochodzącego z recyklingu, a następnie poddaniu ich głębokiemu barwieniu. Dzięki temu można produkować ekologiczne żaluzje w wielu kolorach i odcieniach.

Wzory i kolory

– Kolekcja na 2013 rok jest konsekwencją światowych trendów w kolorystyce, prezentowanych na międzynarodowych targach wnętrzarskich w Mediolanie, Paryżu czy Frankfurcie. W projektowaniu zmierzamy ku naturze, zarówno w formie, jak i barwie. Jest to widoczne także w technologiach wykorzystywanych w poszczególnych rozwiązaniach – mówi Patrycja Ostaszewska, projektantka i ekspert Dormax Design.

W tegorocznym katalogu Dormax Design poleca ona szeroki asortyment tkanin. Każdy, kto zdecyduje się na tkaninowy system zaciemnienia okien, będzie mógł wybrać tkaninę z ponad tysiąca materiałów – o różnej strukturze, barwie i fakturze. Bez problemu można więc dobrać osłonę okienną do wystroju wnętrza, stopnia nasłonecznienia pomieszczenia czy własnych preferencji.
Zupełnie nowym rozwiązaniem w ofercie Dormax Design jest system ALL-IN. System ten umożliwia klientom indywidualny wybór metod zaciemnień, w którym możliwe są do uzyskania różnorodne kompozycje materiałów, wzorów, kolorów i dodatków. ALL-IN umożliwia szeroko rozumianą indywidualizację zaciemnień i dekoracji okiennych.

O firmie Dormax Design

Firma Dormax powstała w 1994 roku, jako hurtownia. Dziś Dormax Design jest liderem w dziedzinie osłon okiennych napędzanych elektrycznie oraz systemów zaciemnień ogrodów zimowych oraz szklanych konstrukcji dachowych. W ofercie firmy znajdują się elementy do produkcji: rolet, żaluzji weneckich, żaluzji pionowych, plis, rolet rzymskich, mat bambusowych, żaluzji panelowych, systemu Sunshield, Winter Meeting, a także komponenty i urządzenia niezbędne do produkcji każdego z proponowanych systemów. Obok znanych, tradycyjnych systemów firma stawia sobie za cel wprowadzanie na polski rynek rozwiązań innowacyjnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej