IGLO ENERGY – okno PVC z Uw = 0,6 W/(m2K)

2013-01-29 17:44
Okno firmy Drutex
Autor: DRUTEX SA

Na rynku pojawiło się okno o niskim współczynniku przenikania ciepła, jak deklaruje producent, na poziomie Uw = 0,6 W/(m²K). To nowe okno PVC w ofercie firmy DRUTEX, z innowacyjnym systemem uszczelnienia.

Okno energooszczędne IGLO ENERGY zapewnia bardzo dobry poziom izolacyjności termicznej. To siedmiokomorowa konstrukcja profili o głębokości zabudowy 82 mm w połączeniu z nowoczesnym pakietem szybowym i nowatorskim systemem uszczelnienia okna PVC, wykorzystującym uszczelkę centralną. System wyróżnia się optymalnym kształtem i budową oraz osadzeniem uszczelnienia poza uszczelką zewnętrzną i wewnętrzną. System wyposażony jest w uszczelnienie centralne wykonane ze spienionego EPDM.

- Nasze innowacyjne, autorskie rozwiązanie związane z uszczelnieniem systemu IGLO ENERGY przełamuje wszelkie dotychczasowe standardy techniki okiennej wyznaczając jednocześnie zupełnie nowe kierunki jej rozwoju. Cieszę się, że jako pierwsi dostarczamy na rynek produkt o najlepszych właściwościach energooszczędnych i pięknym designie – opisuje nowy produkt Bogdan Gierszewski, dyrektor ds. produkcji DRUTEX SA.

Drutex i okno PVC Iglo Energy
Autor: DRUTEX SA

Współczynnik przenikania ciepła okna  i nie tylko

DRUTEX zastosował również innowacyjne wzmocnienie termiczne wykonane z włókna szklanego, które minimalizuje powstanie mostków termicznych, co przekłada się na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów izolacyjności cieplnej. Okno PVC IGLO ENERGY ze współczynnikiem przenikania ciepła okna Uw = 0,6 W/(m²K) [dla okna o wymiarach 1230 mm x 1480 mm zgodnie z badaniami instytutu CSI w Czechach] charakteryzuje się przenikalnością cieplną prawie o 100% lepszą niż wymagana w Polsce. Współczynnik przenikania ciepła dla samej ramy Uf=0,9 W/(m²K) jest też na niskim poziomie.

W oknie zastosowano dodatkowo nową generację pakietów szybowych wyposażonych w szyby z powłokami niskoemisyjnymi, które mają współczynniki przenikalności termicznej na poziomie nawet Ug=0,3 W/(m²K). A ponieważ pakiety szybowe są lekkie umożliwiają wykonywanie wyszukanych kompozycji okiennych. W standardzie firma oferuje szybę dwukomorową zbudowaną z tafli grubości 4 mm (4/18/4/18/4) o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m²K).
IGLO ENERGY wykazuje również bardzo dobre parametry dla takich cech jak wodoszczelność (w tym przypadku okno uzyskało wynik 1200 Pa), przepuszczalność powietrza i odporność na wiatr.

- Stworzyliśmy produkt w pełni innowacyjny, który odznacza się ponadczasową stylistyką oraz doskonałymi właściwościami w zakresie izolacyjności termicznej. Produkt jest przebadany i certyfikowany w niezależnej instytucji badawczej w Czechach, która potwierdziła jego wyjątkowe właściwości energooszczędne. Prace nad IGLO ENERGY trwały wiele miesięcy, a nasz dział badań i rozwoju analizował każdy milimetr nowej konstrukcji. Okno zostało przebadane również na naszej, największej wśród producentów stolarki w Polsce, maszynie badawczej KS Schulten. Jesteśmy przekonani, że IGLO ENERGY to produkt łamiący stereotypy i wyprzedzający rynek – twierdzi Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX SA.

Okno PVC Iglo Energy firmy Drutex
Autor: DRUTEX SA IGLO ENERGY to siedmiokomorowa konstrukcja profili o głębokości zabudowy 82 mm w połączeniu z nowoczesnym pakietem szybowym i nowatorskim systemem uszczelnienia okna
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej