Folie okienne w systemie Armolite Premium

2008-08-05 9:48
Folie okienne w systemie Armolite Premium
Autor: brak danych

Stosowanie odpowiednich folii okiennych przekłada się na zmniejszenie strat energii potrzebnej do chłodzenia, jak również ogrzewania pomieszczeń. Folie na szyby okienne zwiększają termoizolacyjność szyby i są wyposażone w system wybiórczej eliminacji spektrum światła.

Firma Warsfoll wprowadziła na polski rynek folie okienne Argon 70 sr i Silver 20 sr/ LowE w systemie Armorlite Premium. Folie na szyby okienne znajdą zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i biurowym.

Folia okienna Silver 20 sr/LowE

Jest to folia okienna przeznaczona do użytku wewnętrznego. Głównym jej zadaniem jest zwiększanie poziomu termoizolacji szyby. Folia na szyby odbija dalekie promieniowanie podczerwone (IR - z ang. Infrared), dzięki któremu zimą więcej ciepła pozostaje w pomieszczeniu. Folia okienna redukuje w 99% promieniowanie UV, co eliminuje efekt odbarwiania się przedmiotów i produktów znajdujących się w pomieszczeniu. Eliminuje również odblaski, które wpływają negatywnie na komfort korzystania z telewizora czy komputera. Folia obniża współczynnik przenikania ciepła o 20% - w przypadku szyby pojedynczej i zespolonej o współczynniku U = 3,0 [W/(m2K)].

Folia okienna Argon 70 sr

Jest folią wyposażoną w system wybiórczej eliminacji spektrum światła. W procesie produkcji pokrywa się ją drobinkami srebra, które skuteczniej niż aluminium odbijają podczerwone promieniowanie cieplne. Zwiększony poziom odbicia promieniowania podczerwonego zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń od słońca i utracie przez nie ciepła zimą. Niska przepuszczalność cieplna folii redukuje również ryzyko pękania szkła, dzięki czemu folia może być stosowana na szybach zespolonych i przyciemnianych bez obawy o ich uszkodzenie. Mimo, że folia jest w całości pokryta srebrem to wciąż przepuszcza około 70% światła docierającego do szyby (taką przepuszczalność ma m.in. większość nowych szyb w samochodach), dlatego jej zastosowanie nie przeszkadza w komfortowej pracy przy dziennym świetle.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej