Folie okienne. Folia wzmacniająca szyby

2008-01-22 17:48

Folia okienna wzmacniająca składa się z połączonych 26 warstw specjalnych poliestrowych folii o grubości jedynie 100 um (niezauważalnych dla ludzkiego oka). Folia okienna znajduje zastosowanie w ochronie powierzchni szklanych, które mogą być miejscem ataku włamywaczy lub też podatne są na uszkodzenia mechaniczne.

Jednym z zastosowań folii okiennej 3MTM Scotch Ultra Windows Film jest zabezpieczenie powierzchni wyposażonych w szkło, jak witryny, drzwi lub okna przed kradzieżą. Zwiększając wytrzymałość szyb utrudniamy wtargnięcie niepożądanym osobom do pomieszczeń. Formuła wzmacniająca utrudnia rozbicie szyb, wydłużając czas włamania, co zmniejsza szansę złodziei na kradzież. Aby wzmocnić wytrzymałość szyby, należy nakleić folię na wewnętrzną stronę tafli szkła.
Oprócz ochrony mienia, folie okienne wykorzystywane są do ochrony zdrowia i życia ludzkiego. Stosowane są do zabezpieczenia szkła przed rozpryśnięciem się w przypadku stłuczenia lub pęknięcia, a tym samym przed urazami doznanymi od odłamków rozbitej szyby. Gdy szyba ulega zniszczeniu, folia 3MTM utrzymuje jej szczątki w jednym miejscu uniemożliwiając ich rozpryśnięcie.
Folia jest w stanie wytrzymać eksplozję o sile wybuchu, jaką daje nawet 200 kg trotylu. Dodatkowo odbija niszczące promienie UV, redukując blaknięcie mebli, tkanin, jednocześnie zapewniając czysty optycznie i wolny od zniekształceń widok.

Folia wzmacniająca szyby
Autor: 3M
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej