Folia ochronna na poliwęglan

2009-06-15 11:23
Folie na poliwęglan, plexi oraz Lexanie
Autor: Warsfoll

Folia przeciwsłoneczna chroni poliwęglan przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, znacząco wydłużając ich żywotność. Poliwęglan wolniej się starzeje, a jego struktura jest odporna na pęknięcia. Folia ochronna ma specjalną warstwę odporną na zarysowanie, przystosowaną do montażu zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego.

Nowa folia przeciwsłoneczna SilverBlock 20 PC Xtra firmy Warsfoll należąca do rodziny Armorlite®Exclusive przeznaczona jest do instalacji na poliwęglanie.
Poliwęglan, często określany mianem zamiennika szkła jest tworzywem przepuszczającym światło, charakteryzującym się dużą odpornością mechaniczną, termiczną i lekkością. Wykorzystuje się go w świetlikach dachowych (łukowych), zadaszeniach, daszkach, wypełnieniach drzwi i okien. Zastosowanie poliwęglanu jest praktycznie nieograniczone ze względu na możliwości formowania go na ciepło i zimno. Wadą poliwęglanu jest duża podatność na nagrzewanie się. Przepuszcza do wnętrza ciepło podczas upalnych dni, powodując intensywne nagrzewanie się pomieszczeń.

Folia ochronna przekształca powierzchnie nią pokryte w skuteczną barierę termiczną, zabezpieczając również przedmioty znajdujące się pod nimi przed płowieniem. Zastosowanie folii przeciwsłonecznej umożliwia zmniejszenie o ok. 30% nagrzewanie się pomieszczeń. Dzięki temu w pomieszczeniu utrzymuje się korzystna temperatura. Nie ma potrzeby zwiększania siły nadmuchu klimatyzacji.

dane techniczne
transmisja światła widzialnego [%] 16
odbicie światła widzialnego [%] 64
transmisja promieni UV [%]
całkowita energia słoneczna - odbicie [%] 67 
całkowita energia słoneczna - transmisja [%] 12
całkowita energia słoneczna - absorbcja [%]
redukcja odblasków [%]
21
82 
współczynnik zacienienia b 0,2
współczynnik zysku ciepła słonecznego G 0,17
całkowita energia słoneczna zatrzymana [%]  83 

Klej zastosowany w SilverBlock  nie wchodzi w reakcję z podłożem z poliwęglanu. Możliwe jest usunięcie folii bez pozostawiania nieestetycznych i trudnych do usunięcia śladów po kleju.

Gwarancja na produkt przy instalacji zewnętrznej wynosi 4 lata, a przy instalacji wewnętrznej 8 lat.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej