Energooszczędne szkło budowlane

2009-06-19 16:25
Szkło energooszczędne
Autor: SAINT-GOBAIN GLASS

Cienka, przezroczysta warstwa metali szlachetnych nałożona na jedną ze stron szkła tworzy powłokę odbijającą promieniowanie cieplne. Dzięki tej właściwości szyby zespolone na bazie szkła budowlanego SGG PLANITHERM ONE cechuje niewielka strata ciepła przy niskich temperaturach panujących na zewnątrz.

Szyba zespolona wypełniona argonem, przygotowana na bazie szkła budowlanego SGG PLANITHERM ONE firmy Saint-Gobain Glass ma współczynnik przenikania ciepła wynoszący 1,0 W/(m²K) (jest to współczynnik Ug mierzony według nowej normy PN-EN 673). To ważny parametr z punktu widzenia izolacji cieplnej budynków, na który warto zwrócić uwagę, decydując się na wykorzystanie szkła z ochroną termiczną.
Strefa zimna w pobliżu okien to częsty problem zwłaszcza w przypadku dużych przeszkleń takich jak drzwi balkonowe. Brak barier ciepło-zimno w pomieszczeniu to jeden z warunków równomiernego rozprowadzania ciepła po całym wnętrzu, bezpośrednio wpływający na komfort cieplny. Właściwa izolacja cieplna pomieszczeń ma też wpływ na oszczędność energii i ochronę środowiska (zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery).

W szybach zespolonych wykonanych na bazie szkła SGG PLANITHERM ONE można połączyć kilka funkcji, m.in. ochronę przed hałasem i nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a także funkcję samoczyszczącą. Dzięki temu nadają się one do wszechstronnych zastosowań między innymi w oknach, drzwiach okiennych, oranżeriach i na elewacjach. SGG  PLANITHERM ONE występuje także w wersji do hartowania, ponadto można je wykonać na bazie ekstra białego szkła SGG DIAMANT.

Szkło energooszczędne
Autor: SAINT-GOBAIN GLASS
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej