Eleganckie okna drewniane Natura

2008-02-15 4:13
Eleganckie okna drewniane Natura
Autor: brak danych

Okna Elegancja to okna jednoramowe. Podstawową zaletą jest wykorzystanie drewna klejonego warstwowo (sosnowego lub meranti), drewno takie pozbawione jest wad (sęków, wkrętów włókien), dzięki czemu rama okna jest stabilna i odporna na spaczenia. Zastosowany profil DJ-68 oraz zaokrąglone, miękkie krawędzie produktów charakterystyczne dla systemu Soft-Line, korzystnie wpływają na wygląd produktów i trwałość powłoki lakierniczej.

Natura, jako jeden z nielicznych producentów okien, stosuje w wyposażeniu standardowym pakiet szybowy o obniżonym współczynniku przenikania ciepła. W ciepłym pakiecie szybowym Top Glas Ultra (U=1,0) jedna z szyb jest typu Thermofloat 1,0, powleczona powłoką niskoemisyjną, która przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, zapobiegając równocześnie przenikaniu ciepła na zewnątrz.
Na zewnątrz okna montowany jest specjalnie zaprojektowany dla okien linii Elegancja okapnik ATW 22/30 N, z wkładką termoizolacyjną i dodatkową komorą odprowadzającą wodę opadową. Wkładka gwarantuje wysoką izolacyjność okna i zmniejszenie strat energetycznych. Kształt okapnika pozwala na szybkie odprowadzenie wody, a tym samym wydłużenie żywotności stolarki.
Bardzo ważną rolę pełnią okucia, Natura stosuje okucia ROTO NT, srebrzone (stanowi to większą ochronę przed korozją), a także wyposażone w podstawowe zabezpieczenie antywyważeniowe, co zwiększa bezpieczeństwo domu. Stabilizator uchyłu w skrzydłach uchylno-rozwiernych pozwala unieruchomić skrzydło, zabezpieczając je przed gwałtownym zatrzaśnięciem pod wpływem silnego wiatru.

Eleganckie okna drewniane Natura
Autor: Natura Sp.j.

Klamka Hoppe Luxembourg Secustik, estetyczna ale przede wszystkim technologicznie zaawansowana: precyzyjny mechanizm blokujący uniemożliwia manipulację i przesunięcie okucia obwiedniowego od zewnętrznej strony okna - tym samym powstrzymuje i udaremnia próbę włamania.
Istotnym elementem jest dobór odpowiedniego lakieru oraz dostępność kolorów lakieru. Natura w 2008r. wprowadziła nową paletę lazurów, jedwabiście lśniących, zachowujących głębie koloru i ukazujących naturalne piękno drewna - lakierów Sikkens PowerFeed. Technologia PowerFeed chroni powierzchnie lakierowane przed wnikaniem wody i szkodami spowodowanymi zawilgoceniem drewna. Istnieje możliwość lakierowania lakierami kryjącymi wodorozcieńczalnymi firmy Gori w kolorach z palety RAL, a również lakierowanie dwustronne różnymi kolorami lakierów (inny na zewnątrz, inny wewnątrz).
W praktyce okna linii Elegancja mają nieograniczone możliwości kształtowania oferty co do wzornictwa, kształtu czy koloru. Indywidualne projekty stolarki, atrakcyjne wzornictwo są możliwe dzięki pracy technologów i projektantów wspólnie z klientem.

Rodzaje okien: rozwierne, uchylne, rozwierno-uchylne, stałe (fix), kształty owalne, trapezowe, okrągłe, z łukami; balkonowe przesuwne i harmonijkowe.

Okna Natury objęte są 5 letnią gwarancją* na konstrukcję okna, szczelność pakietów szybowych, okucia oraz powłokę lakierniczą.

Eleganckie okna drewniane Natura
Autor: Natura Sp.j.

Drewno jest od tysiącleci wykorzystywane w budowie domów oraz w stolarce budowlanej. Jest naturalnym, przyjaznym dla środowiska materiałem, emanuje ciepłem, a bogactwo faktur i barw sprawia, że jest doskonałym surowcem do wykonania okien i drzwi.
Natura od niemal 20 lat, dodając doświadczenie i umiejętności swych pracowników oraz najnowsze technologie, wykorzystuje zalety drewna, produkując okna i drzwi linii Elegancja, które realizują marzenia naszych klientów.

* - pod warunkiem montażu stolarki przez Autoryzowaną Grupę Montażową i coroczną konserwację zgodnie z instrukcją środkami z zestawu pielęgnacyjnego Sikkens.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej