Drzwi zewnętrzne do domów energooszczędnych. Wspołczynnik przenikania ciepła dla drzwi pełnych 0,8 W/(m2K)

2013-10-21 12:16
drzwi zewnętrzne do domów energooszczędnychHörmann
Autor: Hörmann Polska Wspołczynnik przenikania ciepła dla drzwi zewnętrznych pełnych wynosi 0,8 W/(m2K).

Konstrukcja nowych drzwi zewnętrznych firmy Hörmann zapewnia współczynnik przenikania ciepła UD drzwi w drzwiach zewnętrznych ThermoPro Plus z pełną płytą na poziomie 0,8 W/(m2K). Pozwala to na stosowanie tych drzwi w domach energooszczędnych.

Drzwi zewnętrzne zbudowane są ze stalowej płyty o grubości 65 mm i aluminiowej ościeżnicy o grubości 80 mm. Zarówno skrzydło, jak i ościeżnica mają wbudowaną przegrodę termiczną i wypełnione są pianką poliuretanową. Drzwi Hörmann wyposażone są w podwójne uszczelki na wszystkich krawędziach płyty drzwiowej oraz dodatkowe uszczelnienie w ościeżnicy. W drzwiach z przeszkleniem jako przeszklenie zastosowano pakiet trójszybowy ze szkła termoizolacyjnego. Dodatkowo jako element zapewniający ograniczenie strat ciepła wykorzystano próg z aluminium i tworzywa sztucznego, z przegrodą termiczną o wysokości 20 mm. Podstawą stabilnej konstrukcji i izolacji jest wykonany z kompozytu profil ramy skrzydła.

Te wszystkie rozwiązania konstrukcyjne pozwoliły uzyskać firmie Hörmann wspołczynnik przenikania ciepła dla drzwi pełnych na poziomie 0,8 W/(m2K), a dla drzwi z przeszkleniem - 1 W/(m2K). To z kolei pozwala stosować te drzwi jako drzwi wejściowe w domach energooszczędnych. Wg nowych warunków technicznych które wchodzą w życie od 1 stycznia 2014 roku wspołczynnik przenikania ciepła U max dla drzwi w przegrodach zewnętrznych lub w przegrodach między pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi winien wynosic 1,7 W/(m2K) - od 1 stycznia 2014 r., 1,5 W/(m2K) - od 1 stycznia 2017 r., 1,3 W/(m2K) - od 1 stycznia 2021 r.  Czytaj więcej o nowych wymaganiach dla przegród zewnętrznych

Drzwi wejściowe ThermoPro Plus standardowo wyposażone są w wielopunktowe ryglowanie oraz przeciwwłamaniową listwę zabezpieczającą mocowaną na całej wysokości płyty drzwiowej. Na zamówienie drzwi ThermoPro Plus dostępne są również w wersji przeciwwłamaniowej w klasie RC 2 wg PN-EN 1627. Dotyczy to zarówno drzwi do domu otwieranych do wewnątrz, jak i na zewnątrz, a także w połączeniu z całkowicie przeszklonym elementem bocznym.

Jeśli chodzi o dostępne wzornictwo Hörmann oferuje drzwi do domu w sześciu wzorach i dziesięciu kolorach oraz czterech rodzajach oklein Decograin, w tym trzech drewnopodobnych.Do tego mogą być zastosowane naświetla boczne i górne.

drzwi zewnętrzne do domów energooszczędnych Hormann
Autor: Hörmann Polska Drzwi do domów energooszczędnych firmy Hörmann dostępne są również w wersji przeciwwłamaniowej w klasie RC 2
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej