Drzwi zewnętrzne do domów energooszczędnych i pasywnych

2014-02-18 14:59
aluminiowe drzwi zewnętrzne
Autor: brak danych

Hörmann wprowadza nowe modele drzwi aluminiowych zewnętrznych ThermoCarbon i TermoSafe. Pierwszy z modeli drzwi przeznaczony jest do domów pasywnych, drugi zaś do domów energooszczędnych. Oprócz wysokiej klasy współczynników przenikania ciepła drzwi zewnętrzne wyróżniają zabezpieczenia antywłamaniowe i nowoczesne wzornictwo. 

ThermoCarbon – aluminiowe drzwi zewnętrzne do domów pasywnych

Współczynnik przenikania ciepła U tego modelu drzwi zewnętrznych wynosi 0,47 W/(m²·K) – to prawie dwukrotnie więcej niż wskazuje norma dla domów pasywnych. Taki współczynnik przenikania ciepła osiągnięto, wykorzystując w drzwiach aluminiowych najnowocześniejsze technologie i materiały konstrukcyjne. Aluminiowa płyta drzwiowa grubości 100 mm wypełniona jest twardą pianką poliuretanową i wyposażona w wewnętrzny profil skrzydła wykonany z kompozytów na bazie karbonu i włókna szklanego. W drzwiach zewnętrznych zastosowano aluminiową ościeżnicę grubości 111 mm z przegrodą termiczną oraz potrójne uszczelki. W modelach drzwi aluminiowych z przeszkleniami producent zastosował 3- lub 4-szybowe szkło termoizolacyjne (bezodpryskowe szkło bezpieczne). Drzwi mają w standardzie 9-punktowe ryglowanie.

ThermoSafe – aluminiowe drzwi zewnętrzne do domów energooszczędnych

Ten model drzwi zewnętrznych osiąga współczynnik przenika ciepła na poziomie 0,8 W/(m²·K), co spełnia wymogi stawiane domom energooszczędnym. Drzwi zewnętrzne mają taką samą budowę jak poprzedni model z tą różnicą, że wykorzystano tu płytę drzwiową grubości 73 mm, ościeżnicę grubości 80 mm oraz podwójne uszczelki. Drzwi wyposażono standardowo w 5-punktowe ryglowanie.

Drzwi ThermoCarbon i ThermoSafe oferowane są w 15 różnych wzorach oraz w dowolnym kolorze z palety RAL.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej