Drzwi wewnętrzne o stylowej geometrii

2010-02-12 12:59
Stylowa geometria drzwi wewnętrznych
Autor: Stolbud Włoszczowa

Drzwi wewnętrzne z kolekcji Marco są połączeniem nowoczesności z klasyką. Tradycyjne drewno ozdobione jest symetrycznymi przeszkleniami. Dostępnych jest jedenaście modeli skrzydeł drzwiowych – od pełnych drzwi drewnianych po całkowicie przeszklone.

Charakterystyka drzwi wewnętrznych Marco

Kolor, wzór oraz materiał, z jakiego wykonane są drzwi pokojowe, nadają im indywidualny charakter. Jednak największą ozdobą skrzydeł drzwiowych są przeszklenia. Dzięki nim bez problemu dobierzemy odpowiedni model do rodzaju pomieszczenia lub rozjaśnimy i powiększymy optycznie małe wnętrza. W nowej kolekcji Marco firmy Stolbud Włoszczowa znajdują się modele współgrające z przestrzeniami domu, mieszkania lub biura. Drzwi wewnętrzne pełne, przeszklone oraz dziewięć skrzydeł drzwiowych z różnymi kompozycjami szkleń wpiszą się w wystrój wszystkich pomieszczeń otwartych i tych, w których powinna być zachowana prywatność.

Przeznaczenia drzwi drewnianych Marco

Przeszklenia w kształcie prostokątów w skrzydłach drzwiowych z serii Marco tworzą symetryczne kompozycje. W zależności od modelu, drzwi posiadają jedno lub kilka szkleń, w dwóch szerokościach. Skrzydła drzwiowe z dużą liczbą szyb bardzo dobrze sprawdzają się w salonie, jadalni bądź kuchni, dzięki czemu w tych miejscach jest więcej światła. Większe szyby w drzwiach to ciekawa propozycja także w małych i ciemniejszych pokojach. Są także niebanalnym rozwiązaniem w przypadku przestrzeni biurowych.
W pomieszczeniach, w których najbardziej zależy nam na zachowaniu prywatności nie musimy rezygnować z przeszklonych drzwi. Można zdecydować się na modele z jednym lub dwoma delikatnymi przeszkleniami, które zapewnią użytkownikom dyskrecję, będąc jednocześnie subtelna ozdobą.

Budowa skrzydła drzwiowego Marco

Modele drzwi pokojowych z serii Marco wykonane są z ramiaków drewnianych oraz z płyt MDF pokrytych naturalną okleiną dębową, pomalowaną czteropowłokowym zestawem malarskim. Skrzydła drzwiowe szklone są bezpiecznym szkłem mlecznym o grubości 6 mm. Drzwi pokojowe dostępne są w czterech szerokościach: 70, 80, 90 i 100 cm. Istnieje możliwość wykonania ich w wersji dwudzielnej bądź przesuwnej oraz skrócenie o 40 mm.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej