Drzwi do domu specjalnie wzmocnione

2009-08-24 12:21
Drzwi specjalnie wzmocnione
Autor: OknoPlus

Drzwi wejściowe zabezpieczają dom przed włamaniem, chronią przed hałasem i niekorzystnymi warunkami termicznymi. Nowe drzwi do domu - drzwi antywłamaniowe - pochodzą z oferty OknoPlus.

Wygląd drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe ELIT firmy OknoPlus wykonane są z wysokiej klasy profilu z PVC oraz ze szklanego, dekoracyjnego wypełnienia dostępnego w dwóch wersjach. Piaskowane szkło może być wykorzystane jako tło dla przeźroczystych kwadratów lub jako równoramienne czworokąty na przejrzystym szkle. Dodatkowej elegancji dodadzą drzwiom wykończenia ze stali szlachetnej. Szeroka gama klamek, wizjerów, podchwytów i kołatek podkreśli ich indywidualny charakter. Dzięki temu drzwi pasują zarówno do domów w starym, jak i w nowym stylu.

Konstrukcja drzwi wejściowych

Drzwi otwierają się na zewnątrz oraz do wewnątrz. Wzmocnienie stalowe paneli jest grubsze niż to stosowane w oknach. Panele wypełnione są pianką poliuretanową o wysokiej gęstości (90 kg/m³), a warstwa wierzchnia dodatkowo wzmocniona jest włóknem szklanym poliestru. Niektóre jego elementy robione są ręcznie. Na drewnianej powłoce są widoczne zarysy słojów drewna. Skrzydło drzwiowe wyposażone jest także we wzmocniony narożnik, co niweluje otarcia i uderzenia.
Współczynnik przenikania ciepła wynosi U = 0,957 W/(m2K).

Drzwi antywłamaniowe są wyposażone w wielopunktowe ryglowanie (Winkhaus), które zabezpiecza je nie tylko w części środkowej, gdzie znajduje się wkładka z zamkiem, ale na dole i na górze skrzydła. Zamki mają certyfikat warszawskiego Instytut Techniki Budowlanej. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania klucza centralnego, a zawiasy umożliwiają wielopłaszczyznową regulację skrzydła. W drzwiach jest zamontowana blokada antywłamaniowa oraz minimum 3 punktowe ryglowanie, które w momencie przekręcenia zamka blokuje okucie. Stalowe zbrojenia o grubości 2 mm dodatkowo wzmocniają skrzydło. Istotnym elementem konstrukcji i jednocześnie obrony przed włamaniem są specjalne wkładki patentowe – zgodne z wymaganiami towarzystw ubezpieczeniowych, będące niekiedy warunkiem pełnego ubezpieczenia domu. Na życzenie klienta panele dekoracyjne mogą zostać zabezpieczone utrudniającą włamanie blachą o grubości 1,5 mm. Skrzydło drzwiowe ma wymiary (szer./wys.): 1000/2200 mm.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej