Drzwi obrotowe typu pivot MasterLine 8, czyli swoboda w projektowaniu otwartych przestrzeni

2022-09-23 10:43 Materiał sponsorowany
Drzwi pivotowe MasterLine 8
Autor: Reynaers Aluminium Drzwi obrotowe typu pivot MasterLine 8 XL konfiguracja Landscape pozwalają łączyć nieograniczoną liczbę otwieranych obrotowo skrzydeł. Mogą osiągnąć wysokość aż do 4 m i szer. 2,5 m, będąc w pełni bezpieczne i stabilne

Drzwi obrotowe typu pivot MasterLine 8 Reynaers Aluminium to niezwykle ciekawe rozwiązanie pod względem konstrukcyjnym. Są nowoczesną alternatywą dla standardowych drzwi wejściowych, wewnętrznych lub tarasowych. Dają możliwość konstruowania bardzo wysokich, szerokich i w pełni przeszklonych wejść. Z artykułu dowiecie się, m.in. o możliwościach wariantu XL oraz o wyjątkowym rozwiązaniu Landscape, dzięki któremu można tworzyć w budynkach szklane ściany.

Spis treści

 1. Drzwi obrotowe typu pivot MasterLine 8
 2. Szczelność i bezpieczeństwo
 3. Parametry techniczne
 4. W wersji MasterLine 8 XL
 5. Landscape, czyli szklana ściana z wielu skrzydeł drzwiowych
 6. Okucia drzwi

Drzwi obrotowe typu pivot MasterLine 8

Drzwi pivotowe MasterLine 8 dostępne są w dwóch wariantach:

 • Residential - maks. wymiary skrzydła to 1,7/3 m
 • XL - maks. wymiary skrzydła to 2,5/4 m

Skrzydło drzwi obrotowych MasterLine 8 może ważyć nawet 500 kg w wersji XL oraz 200 kg w wariancie Residential. Mimo to bardzo łatwo się je otwiera, dzięki temu, że oś obrotu skrzydła jest odsunięta od ościeżnicy. Drzwi pivotowe umożliwiają konstruowanie bardzo wysokich i szerokich drzwi wejściowych, nawet z pełnym przeszkleniem. Trzeba dodać, że skrzydła dostępne są zarówno w wersji panelowej, jak i przeszklonej, co pozwala wybrać rozwiązanie odpowiednie do każdego projektu.

Drzwi pivotowe MasterLine 8
Autor: Reynaers Aluminium Tak wygląda wersja przeszklona i panelowa drzwi pivotowych MsterLine 8

Szczelność i bezpieczeństwo

Niezależnie od wybranej opcji wypełnienia, drzwi obrotowe typu MasterLine 8 gwarantują bardzo dobrą szczelność i izolacyjność termiczną. Skutecznie chronią przed chłodem, deszczem, wilgocią i wiatrem. Osiągnięto to m.in. poprzez zastosowanie uszczelki po obwodzie konstrukcji (listwa samoopadająca na dole konstrukcji) i połączeniu z 10-mm progiem, a także wyprofilowanym końcówkom w narożach i dodatkowym elementom zabezpieczającym przed przedostawaniem się wody. Drzwi pivotowe Masterline 8 dostępne są również w wersji o podwyższonej odporności na włamanie.

Parametry techniczne

 • wysoka izolacyjność termiczna: Uf ≥ 1,0 W/m²K dla wariantu HI+
 • bardzo dobre parametry AWW (przepuszczalność powietrza, wiatro- i wodoszczelność) - 4/C3/4A (150Pa)
 • klasa antywłamaniowa RC2/WK2

W wersji MasterLine 8 XL

Polecane do montowania wszędzie, gdzie chcemy osiągnąć naprawdę spektakularny efekt. Szczególnie w całości przeszklone drzwi pivotowe MasterLine 8 XL robią wrażenie. To zasługa ich dużych rozmiarów. Trzeba dodać, że mimo to są w pełni bezpieczne i stabilne. Drzwi dostępne są z opcją otwierania automatycznego i kontroli dostępu, co jest istotne szczególnie w obiektach użyteczności publicznej.

Ważne

Drzwi pivotowe MasterLine 8 XL są przetestowane pod kątem norm europejskich, ale dodatkowo również obowiązujących w Stanach Zjednoczonych.

Cechy charakterystyczne drzwi MasterLine 8 XL:

 • bardzo duże wymiary, aż do 4 m/2,5 m
 • wąskie profile 40 mm
 • wysoka izolacja termiczna
 • płaski próg
 • automatyczne zamykanie oraz blokowanie w pozycji otwartej 90˚ (wygodna obsługa)
Drzwi pivotowe MasterLine 8
Autor: Reynaers Aluminium Drzwi pivotowe MsterLine 8 świetnie sprawdzą się w budynkach, w których w krótkim czasie przez drzwi wejściowe musi się swobodnie przedostać bardzo dużo osób

Landscape, czyli szklana ściana z wielu skrzydeł drzwiowych

Do najbardziej spektakularnych konstrukcji wykonanych z drzwi pivotowych należą te, składające się z wielu połączonych ze sobą pojedynczych skrzydeł drzwiowych. To rozwiązanie pozwala stworzyć w obiekcie rodzaj szklanej ściany. Można je zastosować np. w domu jako drzwi tarasowe, które połączą wnętrze z ogrodem czy tarasem. Takie rozwiązanie pozwoli cieszyć się pięknym widokiem oraz  nieograniczonym dostępem naturalnego światła w domu, ponadto jest atrakcyjne cenowo. Drzwi pivotowe wieloskrzydłowe to także świetna propozycja dla restauracji z ogródkami czy do hal wystawienniczych i widowiskowych.

W konfiguracji Landscape można łączyć ze sobą dowolną liczbę pojedynczych skrzydeł, zarówno z wariantu Residential, jak i XL. Rozwiązanie to daje architektom i inwestorom niezwykłe możliwości w projektowaniu.

Okucia drzwi

W systemie MasterLine 8 mamy do wyboru 3 warianty okuć:

 • Bezpieczne - zabezpieczone przed włamaniem, blokowane ręcznie, otwierane tylko do wewnątrz.
 • Komfortowe- wersja z ukrytym samozamykaczem, zsynchronizowane blokowanie (bezpieczne w przypadku braku zasilania).
 • Luksusowe - otwierane automatyczne za pomocą kodu, czytnika linii papilarnych lub karty, zsynchronizowane blokowanie (bezpieczne w przypadku braku zasilania).
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej