Drzwi obrotowe typu pivot MasterLine 8, czyli swoboda w projektowaniu otwartych przestrzeni

2022-09-23 10:43 Materiał sponsorowany
Drzwi pivotowe MasterLine 8
Autor: Reynaers Aluminium Drzwi obrotowe typu pivot MasterLine 8 XL konfiguracja Landscape pozwalają łączyć nieograniczoną liczbę otwieranych obrotowo skrzydeł. Mogą osiągnąć wysokość aż do 4 m i szer. 2,5 m, będąc w pełni bezpieczne i stabilne

Drzwi obrotowe typu pivot MasterLine 8 Reynaers Aluminium to niezwykle ciekawe rozwiązanie pod względem konstrukcyjnym. Są nowoczesną alternatywą dla standardowych drzwi wejściowych, wewnętrznych lub tarasowych. Dają możliwość konstruowania bardzo wysokich, szerokich i w pełni przeszklonych wejść. Z artykułu dowiecie się, m.in. o możliwościach wariantu XL oraz o wyjątkowym rozwiązaniu Landscape, dzięki któremu można tworzyć w budynkach szklane ściany.

Spis treści

 1. Drzwi obrotowe typu pivot MasterLine 8
 2. Szczelność i bezpieczeństwo
 3. Parametry techniczne
 4. W wersji MasterLine 8 XL
 5. Landscape, czyli szklana ściana z wielu skrzydeł drzwiowych
 6. Okucia drzwi

Drzwi obrotowe typu pivot MasterLine 8

Drzwi pivotowe MasterLine 8 dostępne są w dwóch wariantach:

 • Residential - maks. wymiary skrzydła to 1,7/3 m
 • XL - maks. wymiary skrzydła to 2,5/4 m

Skrzydło drzwi obrotowych MasterLine 8 może ważyć nawet 500 kg w wersji XL oraz 200 kg w wariancie Residential. Mimo to bardzo łatwo się je otwiera, dzięki temu, że oś obrotu skrzydła jest odsunięta od ościeżnicy. Drzwi pivotowe umożliwiają konstruowanie bardzo wysokich i szerokich drzwi wejściowych, nawet z pełnym przeszkleniem. Trzeba dodać, że skrzydła dostępne są zarówno w wersji panelowej, jak i przeszklonej, co pozwala wybrać rozwiązanie odpowiednie do każdego projektu.

Drzwi pivotowe MasterLine 8
Autor: Reynaers Aluminium Tak wygląda wersja przeszklona i panelowa drzwi pivotowych MsterLine 8

Szczelność i bezpieczeństwo

Niezależnie od wybranej opcji wypełnienia, drzwi obrotowe typu MasterLine 8 gwarantują bardzo dobrą szczelność i izolacyjność termiczną. Skutecznie chronią przed chłodem, deszczem, wilgocią i wiatrem. Osiągnięto to m.in. poprzez zastosowanie uszczelki po obwodzie konstrukcji (listwa samoopadająca na dole konstrukcji) i połączeniu z 10-mm progiem, a także wyprofilowanym końcówkom w narożach i dodatkowym elementom zabezpieczającym przed przedostawaniem się wody. Drzwi pivotowe Masterline 8 dostępne są również w wersji o podwyższonej odporności na włamanie.

Parametry techniczne

 • wysoka izolacyjność termiczna: Uf ≥ 1,0 W/m²K dla wariantu HI+
 • bardzo dobre parametry AWW (przepuszczalność powietrza, wiatro- i wodoszczelność) - 4/C3/4A (150Pa)
 • klasa antywłamaniowa RC2/WK2

W wersji MasterLine 8 XL

Polecane do montowania wszędzie, gdzie chcemy osiągnąć naprawdę spektakularny efekt. Szczególnie w całości przeszklone drzwi pivotowe MasterLine 8 XL robią wrażenie. To zasługa ich dużych rozmiarów. Trzeba dodać, że mimo to są w pełni bezpieczne i stabilne. Drzwi dostępne są z opcją otwierania automatycznego i kontroli dostępu, co jest istotne szczególnie w obiektach użyteczności publicznej.

Ważne

Drzwi pivotowe MasterLine 8 XL są przetestowane pod kątem norm europejskich, ale dodatkowo również obowiązujących w Stanach Zjednoczonych.

Cechy charakterystyczne drzwi MasterLine 8 XL:

 • bardzo duże wymiary, aż do 4 m/2,5 m
 • wąskie profile 40 mm
 • wysoka izolacja termiczna
 • płaski próg
 • automatyczne zamykanie oraz blokowanie w pozycji otwartej 90˚ (wygodna obsługa)
Drzwi pivotowe MasterLine 8
Autor: Reynaers Aluminium Drzwi pivotowe MsterLine 8 świetnie sprawdzą się w budynkach, w których w krótkim czasie przez drzwi wejściowe musi się swobodnie przedostać bardzo dużo osób

Landscape, czyli szklana ściana z wielu skrzydeł drzwiowych

Do najbardziej spektakularnych konstrukcji wykonanych z drzwi pivotowych należą te, składające się z wielu połączonych ze sobą pojedynczych skrzydeł drzwiowych. To rozwiązanie pozwala stworzyć w obiekcie rodzaj szklanej ściany. Można je zastosować np. w domu jako drzwi tarasowe, które połączą wnętrze z ogrodem czy tarasem. Takie rozwiązanie pozwoli cieszyć się pięknym widokiem oraz  nieograniczonym dostępem naturalnego światła w domu, ponadto jest atrakcyjne cenowo. Drzwi pivotowe wieloskrzydłowe to także świetna propozycja dla restauracji z ogródkami czy do hal wystawienniczych i widowiskowych.

W konfiguracji Landscape można łączyć ze sobą dowolną liczbę pojedynczych skrzydeł, zarówno z wariantu Residential, jak i XL. Rozwiązanie to daje architektom i inwestorom niezwykłe możliwości w projektowaniu.

Okucia drzwi

W systemie MasterLine 8 mamy do wyboru 3 warianty okuć:

 • Bezpieczne - zabezpieczone przed włamaniem, blokowane ręcznie, otwierane tylko do wewnątrz.
 • Komfortowe- wersja z ukrytym samozamykaczem, zsynchronizowane blokowanie (bezpieczne w przypadku braku zasilania).
 • Luksusowe - otwierane automatyczne za pomocą kodu, czytnika linii papilarnych lub karty, zsynchronizowane blokowanie (bezpieczne w przypadku braku zasilania).
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej