Drzwi antywłamaniowe DGM-S

2005-09-09 16:27

Firma Hörmann wprowadziła do swojej oferty drzwi antywłamaniowe DGM-S. Zewnętrznie drzwi nie różnią się od innych produkowanych w firmie. Stanowią one jednak przeszkodę dla włamywacza. Dwa masywne trzpienie antywłamaniowe, trzyczęściowe, cynkowane zawiasy łożyskowane, wielopunktowe ryglowanie oraz umieszczone w skrzydle drzwi dwie połacie blachy o grubości 0,8 mm zabezpieczają pomieszczenia przed niepożądanymi gośćmi.

Konstrukcja drzwi antywłamaniowych uniemożliwia ich wyważenie z zawiasów, a zamontowana w drzwiach wkładka bębenkowa jest zabezpieczona przed wyrwaniem bądź rozwierceniem. Na zamówienie producent instaluje także wkładkę patentową, by ułatwić otwieranie drzwi od środka. Skrzydło drzwi antywłamaniowych tworzą dwie blachy, pomiędzy którymi znajduje się klejony na całej powierzchni wkład z wełny mineralnej (izolacja cieplna U = 1,2 W/(m²K)). Na dolnej krawędzi znajduje się uszczelka wargowa z aluminiowym, półokrągłym progiem. Dodatkowo płyta drzwiowa jest usztywniona w trzech miejscach ceowymi profilami stalowymi. Drzwi te wyposażone są ponadto w komplet okuć antywłamaniowych (klamki łożyskowane) z szyldem klasy ES 1 z aluminium eloksalowanego, a na życzenie klienta mogą one być wykonane z stali nierdzewnej. W standardzie zainstalowana jest wkładka bębenkowa z trzema kluczami i kartą bezpieczeństwa do klucza zapasowego.

Drzwi antywłamaniowe DGM-S
Autor: HORMANN

Drzwi antywłamaniowe wyposażono również w ościeżnicę kątową o grubości 1,5 mm z progiem nabiegowym i trójstronną uszczelką z EPDM. Dzięki temu drzwi zamykają się cicho, nie przepuszczają dymu i nieprzyjemnych zapachów oraz zapewniają dyskrecję i komfort, gdyż nie przenikają przez nie odgłosy rozmów, czy głośniejszej muzyki (współczynnik izolacji akustycznej w przypadku opadającej uszczelki podłogowej 32 dB).
Można dopasować drzwi do wystroju mieszkania, zamawiając je w dowolnym kolorze z palety barw RAL oraz wybierając jedną z ośmiu wersji klamek. Drzwi pokrywane są folią drewnopodobną (wówczas nie powinno się ich stosować jako drzwi zewnętrznych) bądź wysokiej jakości farbą proszkową. Dodatkowo można zamówić wizjer szerokokątny oraz otwór do wrzucania listów.
Drzwi DGM-S sprzedawane są wyłącznie w wersji pełnej, jednoskrzydłowej o wymiarach: szerokość 625–1125 mm i wysokość 1750–2125 mm.
Można je montować w antykwariatach, hotelach, salonach jubilerskich, gabinetach dyrektorów. Często wykorzystywane są również do zamykania mieszkań i apartamentów w blokach mieszkalnych czy piwnic i przybudówek. Instalowane jako drzwi zewnętrzne, powinny być jednak montowane od wewnątrz, by skuteczniej zabezpieczały na przykład przed opadami.
DGM-S spełniają wszelkie parametry antywłamaniowe Normy Europejskiej WK2 według V ENV 1627 po stronie przeciwpożarowej i po stronie bez zawiasów oraz otrzymały Aprobatę Techniczną Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Elementów Wyposażenia Budownictwa "Metalplast" o numerze AT-06-0366/2000 dla drzwi w klasie A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej