Drzwi aluminiowe. Stolarka drzwiowa dużego formatu

2009-08-20 9:48
Drzwi aluminiowe dużego formatu
Autor: Schuco

Drzwi wejściowe do budynków oraz znajdujące się na drogach ewakuacyjnych muszą spełniać podwyższone wymogi bezpieczeństwa. Dlatego przy doborze stolarki drzwiowej w takich obiektach jak banki, szpitale czy hotele, trzeba wziąć pod uwagę takie cechy stolarki drzwiowej, jak bezawaryjność i trwałość. Wymogi te spałniają drzwi aluminiowe Schüco.

Wnikliwe testy, pozwoliły na wyprodukowanie systemu drzwi aluminiowych, wielkopowierzchniowych, które cechuje wytrzymałość na zwiększone obciążenie, dobry współczynnik izolacyjności cieplnej, a przy tym nowoczesna stylistyka.

Stolarka drzwiowa - drzwi aluminiowe ADS HD

Firmy Schüco ma w swojej ofercie propozycję dla mocno eksploatowanych obiektów publicznych z szerokim wejściem. Drzwi aluminiowe tego producenta spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Trzy różne głębokości zabudowy oraz duży wybór wersji wzorniczych daje szerokie możliwości architektoniczne.

Drzwi aluminiowe dużego formatu
Autor: Schuco Drzwi ADS 70

Charakterystyka drzwi aluminiowych

Aluminiowe profile stolarki drzwiowej osiągają maksymalną stabilność konstrukcyjną przy wysokości skrzydła do 3000 mm i jego maksymalnym ciężarze do 200 kg. Drzwi z aluminium przystosowane do użytku w miejscach o dużym natężeniu ruchu, jaki występuje np. w centrach handlowych. Duża szerokość przejścia przy dwuskrzydłowych drzwiach aluminiowych o łącznej szerokości skrzydeł 2800 mm umożliwia bezkolizyjny ruch pieszy nawet przy jego dużym natężeniu. Bezawaryjne działanie drzwi przy zwiększonym obciążeniu strukturalnym zapewniają trójdzielne zawiasy rolkowe.

Głębokość zabudowy drzwi wejściowych wynosi od 65 do 75 mm i zapewnia dobrą izolacyjność cieplną do wartości Uf =1,72 W/(m²K). Technologia produkcji profili stolarki drzwiowej pozwala również na wykonywanie wielkogabarytowych drzwi aluminiowych zapewniających ochronę przed hałasem do 43 dB. Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa dla budynków przeznaczonych na pobyt dużej liczby osób, produkt może być wyposażony w urządzenia przeciwpaniczne, ewakuacyjne i awaryjne, umożliwiające łatwe i pełne otwarcie wyjścia za pomocą jednego przycisku. Bezpieczeństwo antywłamaniowe klasy WK2 w wersji dwuskrzydłowej zapewnia zastosowanie mechanizmu Schüco SafeMatic, który powoduje automatyczne zaryglowanie drzwi w czterech miejscach w momencie ich zamknięcia i piątym po przekręceniu klucza. Drzwi mogą być harmonijnie połączone z systemami kontroli dostępu czy monitoringu. Opcjonalne zastosowanie okuć sterowanych elektromechanicznie daje możliwość zdalnej obsługi całych zespołów drzwiowych i podłączenia ich do centralnego systemu sterowania budynkiem.

Wersje drzwi aluminiowych

Aluminiowe drzwi wejściowe oprócz profili skrzydeł z płaskim konturem, dostępne są także w wersji z lekko zaokrąglonym w linii konturem Soft Line (SL) oraz z ukośnymi krawędziami zewnętrznymi w linii Residental Line (RL). Drzwi z aluminium są dostępne w kolorze np. szlachetnej stali nierdzewnej.

Do wyboru jest również cały wachlarz możliwości od powłok anodowych po lakiernicze, od palety RAL po palety z akcentami specjalnymi oraz powłoki o rysunku, fakturze i kolorystyce drewna lub kamienia. Płaskie rozety dodatkowo nadają skrzydłom drzwiowym estetycznego charakteru. Opatentowanym przez producenta rozwiązaniem są ukryte zawiasy do montażu w drzwiach o wysokości do 2500 mm, które umożliwiają maksymalne otwarcie skrzydeł do 180º i nie zakłócają wrażenia estetycznego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej