Drewniane drzwi wewnętrzne: stolarka przeznaczona do sypialni

2010-08-16 11:13
Drewniane drzwi wewnętrzne przeznaczone do sypialni
Autor: Stolbud Włoszczowa Wewnętrzne drzwi drewniane. Model Marco.

Urządzając sypialnię należy zadbać o przyjazny klimat jej wnętrza. Warto zwrócić uwagę nie tylko na wygodne łóżko i pozytywnie nastrajające oświetlenie wnętrza, ale również odpowiednio dobrane drzwi. Stolbud Włoszczowa oferuje szeroką gamę drzwi wewnętrznych. Okna i drzwi drewniane tej firmy zapewniają komfort użytkowania oraz są atrakcyjnym elementem wystroju.

Drzwi drewniane do sypialni

Wybierając drzwi wewnętrzne, szczególnie te do sypialni powinniśmy wziąć pod uwagę takie aspekty, jak metraż pokoju, jego lokalizację oraz wystrój. Różnorodność wariantów poszczególnych produktów w ofercie firmy Stolbud Włoszczowa umożliwia dopasowanie drzwi do potrzeb i gustu inwestora.

Lekkie i stylowe modele drzwi wewnętrznych

Dla osób ceniących przestrzeń i światło odpowiednią propozycją do sypialni są drzwi z dużymi przeszkleniami. Szklana powierzchnia drzwi optycznie powiększa pomieszczenie, dzięki czemu sprawdzają się one w małych pokojach. Produkt Vitrio to propozycja subtelna i nadająca wnętrzu lekkości. Model wykonany w całości ze szkła stanowi dodatkowe źródło światła, co ma szczególne znaczenie w pomieszczeniach o niewielkich oknach. Ponieważ do produkcji drzwi zastosowano szkło piaskowane, które nie jest w pełni przejrzyste, w sypialni zostaje zachowana prywatność. Spośród wielu wzorów w kolekcji możena wybrać zdobienia geometryczne lub motywy florystyczne – ta różnorodność umożliwia dopasowanie do pozostałych elementów wyposażenia i uzyskanie niezwykle ciekawego efektu aranżacyjnego. Szkło budowlane, z którego wykonano skrzydło drzwi wewnętrznych Vitrio jest hartowane i pokryte powłoką chroniącą przed ścieraniem i działaniem środków chemicznych. Jest ono dzięki temu wytrzymałe, bezpieczne i przez długi czas zachowuje swój piękny wygląd.

Równie ciekawą propozycją do nowoczesnej sypialni są drzwi szklane Presto. Konstrukcja ich skrzydła jest wykonana nie tylko ze szkła jak w przypadku Vitrio, ale również z drewnianych ramiaków pionowych wykończonych fornirem dębowym. Okleina jest malowana czteropowłokowym zestawem malarskim w bogatej palecie naturalnych barw. Elementy drewniane ocieplają wnętrze, jak również tworzą harmonijną kompozycję z pozostałym wyposażeniem, np. oknami drewnianymi, podłogą bądź meblami. Dzięki temu pokój staje się bardziej przytulny. Zastosowane w drzwiach przeszklenie z mlecznego szkła bezpiecznego (o gr. 8 mm) można wybrać spośród dwóch dostępnych szerokości. Ze względu na prostą formę drzwi są szczególnie polecane do pomieszczeń w stylu minimalistycznym.

Naturalne i funkcjonalne drzwi drewniane

Drzwi wewnętrzne Castel to kolekcja uniwersalnej stolarki budowlanej z naturalnego drewna. Do ich produkcji stosuje się surowiec najwyższej jakości, który jest wykańczany ręcznie nanoszonym woskiem (na drewnie dąb i brzoza) oraz lakierami transparentnymi (na drewnie dąb i sosna). Dzięki tej technologii drzwi drewniane wyglądają bardzo oryginalnie, gdyż zachowują naturalne piękno surowca, z którego są wykonane. Ze względu na ich klasyczne wzornictwo doskonale nadają się do każdej sypialni.

Do pomieszczeń urządzonych w bardziej wytwornym stylu dedykowana jest stolarka Exclusive. Drzwi te są również wykonane z drewna (sosna, dąb, klejone warstwowo), a do ich wykończenia stosuje się farby kryjące bądź transparentne w szerokiej gamie kolorów. Każde z nich charakteryzują się innego rodzaju rzeźbieniem nadającym im eleganckiego wyglądu. W zależności od modelu – zdobienia są proste lub finezyjne, dzięki czemu zarówno zwolennicy stylu rustykalnego, klasycznego, jak i awangardowych aranżacji mogą znaleźć drzwi z drewna odpowiadające ich upodobaniom.

Do nowoczesnych wnętrz, w których dominują proste i surowe formy idealnie pasuje stolarka Marco. Jej konstrukcja jest wykonana z ramiaków drewnianych i płyty MDF oklejonych naturalną okleiną dębową. Fornir jest pokrywany czteropowłokowym zestawem malarskim w kolorach naturalnych. Skrzydło drzwi ma geometryczny wzór wielopoziomowo ułożonych prostokątów – pełnych oraz przeszklonych. Szklenia są wykonane ze szkła mlecznego bezpiecznego i w zależności od wariantu mają różną wielkość i rozmieszczenie. Każda z dostępnych kombinacji wygląda bardzo oryginalnie i podkreśla unikalny charakter wnętrza.

W kolekcjach drzwi Castel, Exclusive i Marco znajdziemy wersje o pełnym skrzydle, jak również przeszklone. W pełni zabudowane drzwi drewniane są szczególnie polecane do mieszkań, w których do sypialni mogą docierać hałasy z pobliskich pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenie jest wyciszone i umożliwia spokojny wypoczynek. Dodatkową zaletą tego rodzaju drzwi wewnętrznych (szczególnie w sypialni) jest również to, że nie przepuszczają światła. Ich zamknięcie wraz z opuszczeniem rolet, czy zasunięciem zasłon spowoduje, że w pokoju będzie panowała całkowita ciemność, co zapewnia komfortowe warunki do spania nie tylko w nocy, ale również o każdej porze dnia.

W ofercie kolekcji Castel i Exclusive dostępne są także warianty z przeszkleniami witrażowymi. Ograniczają one ilość światła dochodzącego do pomieszczenia, dzięki czemu podobnie jak stolarka drzwiowa o pełnym skrzydle, zapewniają prywatność osobom w nim przebywającym. Witraże występują w wielu wzorach i stanowią ciekawą, stylową ozdobę wnętrza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej