Akcesoria okienne - dodatkowe elementy wyposażenia okien

2009-05-29 8:02

Wybierając okna inwestor najczęściej skupia się na kształcie ramy okiennej i jej kolorze. Powinno się jednak poznać dodatkowe możliwości wyposażenia okien, dzięki którym mogą być one dostosowane do indywidualnych potrzeb. Akcesoria okienne, np. w postaci nawiewników okiennych czy specjalnych okuć mają znaczący wpływ na użytkowanie okien.

Okna są inwestycją na długie lata. Dlatego warto przeanalizować dostępne na rynku opcje dodatkowych akcesoriów okiennych. Oprócz funkcji dekoracyjnej okien, bardzo istotna jest też ich funkcjonalność.

Wygoda i komfort użytkownika - praktyczne okucia okienne

Jedna klamka, która służy do jednoczesnego otwierania obydwu skrzydeł okna ze słupkiem ruchomym – to rozwiązanie jest możliwe dzięki okuciom okiennym typu twin-fit, które dostępne są w ofercie firmy OKNOPLAST-Kraków. Wygląd i estetyka okna z zewnątrz nie ulegają zmianie. Różnica polega jedynie na zastosowaniu nowego mechanizmu w okuciach okiennych. Rozwiązanie to podnosi walory użytkowe okien, sprawiając, że zyskują one dodatkową funkcję.

Dzięki zastosowaniu niskiego progu win-step drzwi balkonowe zyskują pod względem wygody użytkowania. Próg ma niespełna 2 cm wysokości, podczas gdy standardowa wysokość progu balkonowego to ok. 7 cm. Win-step doskonale komponuje się też ze srebrnymi okuciami stosowanymi w oknach.

Godnym uwagi mechanizmem jest stosowany do drzwi balkonowych system win-click. Pozwala na zatrzaśnięcie z zewnątrz drzwi balkonowych bez konieczności zamykania ich za pomocą klamki. System win-click chroni użytkowniak przed hałasami dobiegającymi z mieszkania, jeśli relaksuje się on na świeżym powietrzu. Win-click posiada elegancki uchwyt, występujący w kolorach złotym, srebrnym, brązowym i białym. To dodatek, który podkreśla estetykę okna. Rozwiązanie to może być stosowane nawet w przypadku zastosowania okuć antywłamaniowych w klasie WK2.

Ochrona przed owadami

Moskitiera jest elementem umożliwiającym otwieranie okien w upalne, letnie dni bez obawy, że wlecą owady. Profil moskitier dostępnych w ofercie OKNOPLAST-Kraków wykonany jest z lekkiej walcowanej taśmy aluminiowej o grubości ok. 0,5 mm.

Dodatkowe elementy wyposażenia okien
Autor: OKNOPLAST-Kraków

W ramce profilu montowana jest siatka wykonana z włókien szklanych powlekanych PVC. Moskitiera montowana jest  do ramy okiennej za pomocą ruchomych zaczepów, które w razie potrzeby umożliwiają szybki demontaż siatki przeciw owadom. Prosty i pewny sposób mocowania ramki na całym jej obwodzie bez naruszenia struktury ramy okiennej sprawia, że moskitiera zamontowana w oknie skutecznie chroni pomieszczenie przed owadami.

Wentylacja okienna

Dobra wentylacja to podstawa. Jeśli chcemy utrzymać świeże powietrze i odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniach, to warto zastosować nawiewniki okienne. Urządzenia te umożliwiają dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia. Dzięki temu, stale utrzymywana jest odpowiednia wilgotność powietrza, która korzystanie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników. Najszybciej zauważalnym sygnałem, który mówi o braku właściwej wentylacji w pomieszczeniu jest nadmierny wzrost wilgotności powietrza. Zdrowy klimat wymaga od 35 do 50% wilgotności powietrza. Stosując nawiewniki, uniknie się niepotrzebnego otwierania okien, które może powodować zmniejszenie bezpieczeństwa, gdy jesteśmy poza domem. Dzięki nawiewnikom okiennym nawet przy zamkniętych oknach ma miejsce ruch powietrza w pomieszczeniu.

Dodatkowe elementy wyposażenia okien
Autor: OKNOPLAST-Kraków
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej