Dach płaski. Energooszczędne okna wyłazowe firmy Velux

2013-02-03 12:33
okno wyłazowe velux
Autor: VELUX Okno wyłazowe CXP do pomieszczeń ogrzewanych dostępne będzie w ofercie Velux od kwietnia 2013 r.

Wyjście na dach płaski w celach konserwacyjnych zapewniają okna wyłazowe. Velux wprowadza wyłaz dachowy - okno wyłazowe do pomieszczeń ogrzewanych o energooszczędnej konstrukcji.

Od kwietnia 2013 r. VELUX wprowadza do oferty wyłaz dachowy - okno wyłazowe CXP przeznaczone do ogrzewanych pomieszczeń. Nowe okno wyłazowe jest oknem energooszczędnym, ponieważ profil ramy wypełniony jest pianką polistyrenową. Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać współczynnik przenikania ciepła równy 0,72 W/m²K (według normy EN 1873). Uszczelka umieszczona na całym obrysie skrzydła.

Skrzydło i ramę okna wykonano z twardego PCV w kolorze białym. Okno wyłazowe CXP dostępne jest w trzech rozmiarach 90x120, 100x100 i 120x120 cm. Dystans pomiędzy ościeżnicą a otwartym skrzydłem wynosi 987 mm (dla rozmiaru 100 cm) lub 1187 mm, co ułatwia wyjście na płaski dach.

Nowy wyłaz dachowy CXP ma taki sam wygląd zewnętrzny i wewnętrzny jak okna do płaskiego dachu CVP dostępne w ofercie Veluxa już wcześniej. Dzięki temu bez problemu można zamontować nowe okno w jednym pomieszczeniu z innymi oknami do płaskiego dachu. 

Skrzydło otwiera się ręcznie za pomocą dwóch siłowników gazowych, wbudowane w konstrukcję okna. Ze względów bezpieczeństwa są one automatycznie blokowane, gdy okno zostanie całkowicie otwarte. Blokadę zwalnia przełącznik na jednym z siłowników.

Producent oferuje różne rodzaje kopuł, które można dobrać w zależności od potrzeb.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej