Ciepły montaż okna

2010-06-11 17:13
Ciepły montaż okien
Autor: Stolbud Włoszczowa Montaż okna

Przy wyborze okien należy zwracać uwagę na ich parametry techniczne, by skutecznie chroniły one budynek przed zimnem i wilgocią. Trzeba jednak pamiętać, że o efektywności stolarki okiennej decyduje także jej prawidłowy montaż. Opisujemy ciepły montaż okien.

Firma Stolbud Włoszczowa zaleca przy instalowaniu stolarki okiennej stosowanie ciepłego montażu, dzięki któremu okno zostanie zamontowane poprawnie i bez zbędnych kosztów.

Tradycyjny montaż okien

W Polsce najbardziej powszechny jest montaż okien, który opiera się na stosowaniu pianki i silikonu. Metoda ta często wiąże się z powstaniem tzw. mostków termicznych (są to punkty ścian zewnętrznych przepuszczające ciepło). Ich konsekwencją są zwiększone wydatki na energię a także zawilgocenie izolacji termicznej oraz pojawienie się szkodliwego dla zdrowia zagrzybienia. Alternatywą tradycyjnej techniki instalacji okien jest ciepły montaż.

Charakterystyka technologii ciepłego montażu okien

- Ciepły montaż to technologia, która zapewnia trwałe i skuteczne uszczelnienie miejsc połączenia okien z murem. Opiera się na zastosowaniu trzech warstw o ściśle określonych właściwościach, stąd też jego zamienna nazwa – montaż trójwarstwowy. Warstwa zewnętrzna - paroprzepuszczalna, chroni przed wpływem czynników atmosferycznych i zapewnia szczelne zabezpieczenie przed wodą opadową umożliwiając jednocześnie dyfuzję pary wodnej. Wykorzystuje się do niej elastyczną folię paroprzepuszczalną oraz poliuretanową taśmę uszczelniającą. Środkową warstwę między ościeżnicą okna a ścianą wypełnia się materiałem termoizolacyjnym. Do utworzenia wewnętrznej warstwy potrzebna jest folia paroszczelna wykonana z folii aluminiowej wzmocnionej włókniną. Mocuje się ją za pomocą taśmy butylowej (do ścian) oraz taśmy samoprzylepnej (do ościeżnic). Warstwa ta sprawia, że pomieszczenie jest niemal hermetyczne. Współdziałanie wszystkich trzech warstw zgodnie z zasadą szczelności „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz” zapewnia trwałe i szczelne osadzenie stolarki. -  mówi Augustyn Zioło, ekspert z firmy Stolbud Włoszczowa.

Ciepły montaż eliminuje powstawanie mostków termicznych, zabezpiecza izolację przed działaniem czynników zewnętrznych i wilgocią, a także zapewnia stałą wentylację. Jest zalecany w szczególności przy montażu stolarki energooszczędnej. Dbając o właściwą technologię osadzenia okna w ścianie, możemy być pewni, że w pełni zachowa ono swoje właściwości. Warto w tym celu skorzystać z usług profesjonalnej ekipy monterskiej, która ma doświadczenie i bazuje na nowych technologiach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej