Ciepłe okna Winergetic Premium z wyjątkowo cienkimi szybami. NOWOŚĆ Oknoplast

2012-04-23 18:21
Nowe ciepłe okna Oknoplast Winergetic Premium reklamują piłkarze Inter Mediolan
Autor: Oknoplast Nowe ciepłe okna Oknoplast Winergetic Premium promują piłkarze Inter Mediolan (Diego Alberto Milito, Javier Adelmar Zanetti, Giampaolo Pazzini, Andrea Poli) oraz ambasadorka firmy we Włoszech - Nina Senicar

Po blisko dwóch latach badań i testów Oknoplast pokazał nowe, ciepłe okna Winergetic Premium. Produkt wyróżniają znakomite parametry techniczne oraz niska waga – efekt zastosowania cienkich tafli szkła. Okna są lekkie, energooszczędne i ładnie wyglądają. Okna Oknoplast promują piłkarze Interu Mediolan oraz popularna we Włoszech prezenterka Nina Senicar, która jest jednocześnie ambasadorką marki.

Nowe ciepłe okna Winergetic Premium

Doskonałe właściwości termoizolacyjne, znaczna redukcja ciężaru skrzydła oraz nowoczesny design to cechy wyróżniające nowe dwukomorowe okna Winergetic Premium firmy Oknoplast.

Okna energooszczędne są wynikiem ponad dwuletnich badań i testów laboratoryjnych, w wyniku których Oknoplast, jako pierwsza firma w Europie, z pełną odpowiedzialnością zastosowała w swoich oknach zespolony dwukomorowy pakiet szybowy z taflami szkła o grubości 3 mm. Dzięki temu producentowi okien udało się połączyć wysokie właściwości termoizolacyjne ze znaczną redukcją ciężaru skrzydła. Współczynnik przenikania ciepła U okna Winergetic Premium wynosi Uw=0,78 W/m²K (okna z ciepłą ramką), tak więc może być one stosowane również w domach pasywnych.

Natomiast ograniczenie ciężaru pozwoli architektom na projektowanie okien energooszczędnych z dużymi przeszkleniami (maksymalne wymiary skrzydeł okien Winergetic Premium to 1400x1775 i 1500x1660 mm, a drzwi balkonowych 1000x2500 metra). Dla przykładu dwukomorowymi drzwi balkonowe o wymiarach 1000x2250 (skrzydło 2 m2) ze standardowymi szybami grubości 4 mm (szkło 4/16/4/16/4) są o 6 kg cięższe od dwukomorowych drzwi balkonowych Winergetic Premium o wymiarach 1000x2500 (skrzydło 2,25 m2) z szybami o grubości 3 mm (szkło 3/16/3/16/3).

Dane techniczne okna Winergetic Premium (parametry zgodnie z normą EN 14351-1:2010):

  • współczynnik przenikania ciepła okna:

Warunki dla okien energooszczędnych (dla Uf = 1,0 W/m2K) Ramka Współczynnik przenikania ciepła pakietu szybowego
Ug=0,5 Ug=0,6 Ug=0,7
Uw
[W/m2K]
ciepła ramka 0,78 0,8 0,9
ramka aluminiowa 0,8 0,9 1,0

  • współczynnika przenikana ciepła ramy i skrzydła (wskaźnik izolacyjności termicznej profila) Uf=1,0 W/m2K
  • przepuszczalność powietrza: klasa 4
  • wodoszczelność: klasa min. 9A (600Pa)
  • odporność na wiatr: klasa min. B2 (800Pa)

Bezpieczne, cienkie szyby i dobre parametry termoizolacyjne

Hartowane szyby stosowane w ciepłych oknach Oknoplast są całkowicie bezpieczne (co widać na filmach). Firma zainwestowała we własny, innowacyjny piec, umożliwiający hartowanie cienkich 3 mm tafli szkła. Jak powiedział Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Oknoplast - Okna Winergetic Premium z cienkimi hartowanymi szybami będą jedynie o jakieś 8 proc. droższe od innych naszych okien o porównywalnych wymiarach i parametrach technicznych.

Filmy nagrane zostały w laboratorium producenta okien Oknoplast. Pierwszy film prezentuje badania normowe - rozbijanie zwykłych szyb grubości 4 mm, drugi - rozbijanie szyb hartowanych grubości 3 mm

Dobre parametry termoizolacyjne nowej stolarki okiennej to też efekt zastosowania innowacyjnego wzmocnienia termicznego (patent wymyślony wspólnie z niemieckim partnerem Oknoplastu) – stalowy profil okna połączony jest ze specjalną wkładką termiczną wykonaną z żywicy. Takie rozwiązanie minimalizuje powstawanie mostków termicznych, przy zachowaniu wymaganej statyki okna. Dzięki temu ciepłe okna Winergetic Premium ze wzmocnieniem termicznym wg nowych wytycznych IFT Rosenheim spełnia wymagania okien pasywnych. Jak na razie termiczna wkładka dostępna jest opcjonalnie.

Konstrukcja nowego okna Oknoplast

Konstrukcja okna Winergetic Premium to 7-komorowy profil ramy o szerokości zabudowy 82 mm i półzlicowany profil skrzydła o szerokości zabudowy 93 mm. Kształt skrzydła z zaokrągloną na zewnątrz linią profilu to autorski projekt, dostępny wyłącznie pod marką Oknoplast. Okno w standardzie wyposażone jest aż w 6 uszczelek, które nie tylko poprawiają jego właściwości energooszczędne ale również szczelność i akustykę. Innowacją jest dodatkowa uszczelka we wrębie szybowym, która nie tylko wypływa na szczelność okna, ale też ogranicza powstawanie mostka termicznego przy szybie.

W oknach Winergetic Premium montowane są specjalnie zaprojektowane klamki z linii dESIGN+ o dłuższej o 20% rękojeści, pozwalającej na łatwiejszą i płynniejszą obsługę skrzydła okiennego. Klamki oraz pozostałe akcesoria okienne, jak nowe zaczepy obwodowe z podwójnym punktem styku z zaczepem IS oraz osłony na zawiasy, powstały we współpracy z renomowanym studiem projektowym Kiska. Na specjalne zamówienie w oknie mogą być zamontowane niewidoczne okucia Invisso lub okucia antywłamaniowe w klasie WK1 i WK2.

Winergetic Premium oferowane są w wielu kolorach: od tradycyjnej bieli lub popularnych barw drewnopodobnych jak orzech, Winchester czy dąb bagienny po modny ostatnio antracyt i inne kolory z palety RAL. Okna można montować w budynkach nowych, jak i już istniejących.

Nowe ciepłe okna Oknoplast Winergetic Premium
Autor: Oknoplast

Jakie jeszcze nowości szykuje Oknoplast?

Firma inwestuje w innowacyjność. Obecnie trwają zaawansowane prace badawczo-rozwojowe nad szybą trzykomorową o współczynniku Ug=0,3 W/m2K, która wejdzie do produkcji w najbliższych tygodniach – powiedział Mikołaj Placek. Oknoplast, jako pierwsza firma w Europie wprowadza do sprzedaży takie rozwiązanie, na szybach 3 mm, dla okien PVC. Prototyp tego rozwiązania, zaprezentowany na Targach Okiennych w Norymberdze, wzbudził duże zainteresowanie wśród ekspertów i firm z branży okiennej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej