Ciepłe drzwi podnoszono-przesuwne HS-330

2016-12-06 10:02
drzwi tarasowe przesuwne
Autor: Internorm Drzwi HS-330

Wielkogabarytowe drzwi tarasowe, podnoszono-przesuwne HS-330 to produkt firmy Internorm. Stolarka spełnia termoizolacyjne wymagania domów energooszczędnych i pasywnych.

Konstrukcja drzwi tarasowych HS-330

W konstrukcji drzwi połączono dwa materiały. Zewnętrzny profil wykonany jest z aluminium - materiału lekkiego, trwałego, odpornego na warunki atmosferyczne. Natomiast od wewnątrz zastosowano drewno - dobry izolator termiczny. Profile tarasowych drzwi przesuwnych są wąskie, dzięki czemu nie ograniczają widoku z wnętrza.
Zawiasy drzwi są ukryte w profilach, dzięki czemu nie ma żadnych widocznych elementów technicznych w ościeżnicy. Pomimo dużej wagi skrzydła, które osiąga nawet do 400 kg, drzwi bardzo lekko otwierają się i zamykają (prowadnica i klapki ryglujące ukryte są wewnątrz ramy).
Opatentowany system oszklenia elementów stałych umożliwia wymianę szyb przy całkowicie zatynkowanej ościeżnicy. Drzwi można także połączyć z przeszkleniem stałym i narożnikami szklanymi.

Termoizolacyjność

Stolarkę wyróżnia certyfikowana izolacyjność cieplna (Uw do 0,67 W/m²K), zatem z powodzeniem można ją stosować w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Zastosowana w drzwiach tarasowych technologia progów z włókna szklanego (Uf=1,29W/m²K) w połączeniu z seryjnym potrójnym oszkleniem dodatkowo poprawia termoizolację.

drzwi tarasowe HS-330 - profil
Autor: Internorm Budowa profilu drzwi tarasowych HS-330
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej