Biometryczny zamek do drzwi. Zamek drzwiowy z czytnikiem linii papilarnych

2012-09-21 17:35
Assa-Abloy-YALE-zamek-biometryczny-2
Autor: ASSA ABLOY Poland

Zamek biometryczny – propozycja Assa Abloy marki Yale – to urządzenie uruchamiane na podstawie weryfikacji cech fizycznych użytkownika, na przykład tęczówki oka, kształtu twarzy czy linii papilarnych.

Zamek do drzwi z czytnikiem linii papilarnych

Biometryczny zamek do drzwi Yale skanuje laserowo odcisk palca użytkownika i porównuje jego linie papilarne do wzorów z bazy. Jeśli zgodność linii papilarnych zostanie potwierdzona, drzwi otwierają się za pomocą impulsu elektronicznego wysłanego przez zamek drzwiowy. Producent zamka – firma Assa Abloy – zaplanowała, że do bazy urządzenia można wprowadzić 20 wzorów linii papilarnych. Łatwo też jest pozbyć się pojedynczego użytkownika z bazy. Można więc na przykład wprowadzić kod pracownika firmy remontowej i usunąć go niezwłocznie po zakończeniu prac. Biometryczny zamek do drzwi Assa Abloy nadaje się do zabezpieczania zarówno wejść w mieszkaniach, jak i małych biurach.

Biometryczny zamek do drzwi jest wyposażony nie tylko w czytnik linii papilarnych. Umożliwia też otwieranie drzwi za pomocą kodu PIN. Zamek Yale YDM 4109 wyposażono także w funkcje alarmu. Przykładowo jeśli zostanie podjęta próba zniszczenia zamka lub drzwi, uruchomi się alarm o natężeniu 80 dB. Zamek do drzwi zaalarmuje również, gdy czujnik wykryje temperaturę powyżej 60ºC, bo taka wartość świadczy najprawdopodobniej o pożarze wewnątrz pomieszczenia. Zamek biometryczny Yale można montować na drzwiach stalowych lub drewnianych o szerokości od 40 do 88 mm. Wymiary urządzenia to: 28,5 x 68,6 x 320,7 mm. Dostępny jest w kolorze czarnym.

Cena (brutto): 2200 zł.

Assa-Abloy-YALE-zamek-biometryczny-1-YDM4109
Autor: ASSA ABLOY Poland
Assa-Abloy-YALE-zamek-biometryczny
Autor: ASSA ABLOY Poland
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej