Balkonowe okno dachowe: balkon w dachu

2011-01-19 15:49
Balkonowe okno dachowe: balkon w dachu
Autor: Fakro

Okno dachowe FGH-V P2 Galeria, to duże okno dachowe, w którym otwarte skrzydła tworzą balkon. Górne skrzydło okna połaciowego otwierane jest uchylnie do góry, a dolne uchylane do przodu, do pozycji pionowej umożliwiając swobodny dostęp do wnęki balkonu.

Górne skrzydło uchylane jest płynnie aż do kąta 45°. Boczne barierki ochronne zintegrowane są z dolnym skrzydłem i wysuwają się podczas jego otwierania. Podczas zamykania dolnego skrzydła, barierki balkonu chowają się w oknie i nie są widoczne ponad połacią dachu. Ukryte są pod oblachowaniem balkonowego okna dachowego, przez co nie ulegają zabrudzeniu oraz nie zakłócają estetyki dachu.
Zarówno górne, jak i dolne skrzydło standardowo wyposażone są w bezpieczny pakiet P2 z wewnętrzną szybą laminowaną oraz zewnętrzną szybą hartowaną z powłoką łatwozmywalną.
Okno dachowe jest wyposażone w wielopunktowy system zamykania, bez tradycyjnej kostki ryglującej. Po przekręceniu klamki, skrzydło ryglowane jest w dwóch bokach ościeżnicy.
Duże rozmiary okna balkonowego zapewniają dużo naturalnego światła w pomieszczeniu. Okno balkonowe ma automatyczny nawiewnik V40P zapewniający optymalną ilość świeżego powietrza w pomieszczeniu oraz oszczędność energii cieplnej.
Okna balkonowe dostępne jest w rozmiarze 94/255 cm wraz z uniwersalnym kołnierzem uszczelniającym.
Zakres montażu w konstrukcji dachu bez ścianki kolankowej o nachyleniu 35–55°.

Producentem okna dachowego balkonowego jest firma Fakro.

Balkonowe okno dachowe: balkon w dachu
Autor: Fakro
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej