Balkon dachowy VELUX GDL Cabrio

2015-03-09 8:50
okna dachowe z balkonem
Autor: VELUX Balkony dachowe GDL Cabrio można łączyć ze sobą lub z inymi oknami dachowymi

VELUX wprowadza balkon dachowy GDL Cabrio - większy, o lepszych parametrach izolacyjnych, oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych. Nowy balkon dachowy opracowano na bazie znanego już okna dachowego GDL.

Okno dachowe VELUX GDL, które ma możliwość przekształcania się w niewielki balkon miało swoją premierę 25 lat temu. Na bazie tego właśnie okna dachowego zaprojektowano okno dachowe GDL Cabrio o większych rozmiarach: z szerszą konstrukcją i większą powierzchnią szyby. Po otwarciu okno tworzy balkon dachowy na tyle duży, że mogą z niego swobodnie korzystać jednocześnie dwie osoby. Większe wymiary okna dachowego dają także lepszy widok na zewnątrz oraz więcej światła na poddaszu.

balkon dachowy
Autor: VELUX Okno dachowe GDL Cabrio, które po otwarciu tworzy wygodny balkon

W nowym oknie dachowym - balkonie dachowym zastosowano energooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy oraz innowacyjną konstrukcję ThermoTechnology™, polegającą na wbudowaniu wysokoizolacyjnego materiału EPS w skrzydło i ościeżnicę. Rozwiązanie to daje bardzo dobre parametry izolacyjne balkonu dachowego - współczynnik przenikania ciepła Uw równy jest 1,2 W/m²·K.

Po raz pierwszy balkon dachowy VELUX GDL będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: drewno sosnowe pokryte bezbarwnym lakierem akrylowym lub białym. Dla podniesienia komfortu użytkowania poddasza okno zostało również przystosowane do montażu różnego rodzaju rolet wewnętrznych i jest wyposażone w klapę wentylacyjną z filtrem powietrza o wydajności do 59 m³/h.

Balkon dachowy VELUX GDL Cabrio można łączyć ze sobą w zestawy lub z innymi oknami dachowymi VELUX i montować na poddaszach bez ścianki kolankowej o kącie nachylenia dachu 35-53°. Balkon dachowy produkowany jest w szerokości 94 i 114 cm oraz wysokości 252 cm.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej