Balkon dachowy VELUX GDL Cabrio

2015-03-09 8:50
okna dachowe z balkonem
Autor: VELUX Balkony dachowe GDL Cabrio można łączyć ze sobą lub z inymi oknami dachowymi

VELUX wprowadza balkon dachowy GDL Cabrio - większy, o lepszych parametrach izolacyjnych, oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych. Nowy balkon dachowy opracowano na bazie znanego już okna dachowego GDL.

Okno dachowe VELUX GDL, które ma możliwość przekształcania się w niewielki balkon miało swoją premierę 25 lat temu. Na bazie tego właśnie okna dachowego zaprojektowano okno dachowe GDL Cabrio o większych rozmiarach: z szerszą konstrukcją i większą powierzchnią szyby. Po otwarciu okno tworzy balkon dachowy na tyle duży, że mogą z niego swobodnie korzystać jednocześnie dwie osoby. Większe wymiary okna dachowego dają także lepszy widok na zewnątrz oraz więcej światła na poddaszu.

balkon dachowy
Autor: VELUX Okno dachowe GDL Cabrio, które po otwarciu tworzy wygodny balkon

W nowym oknie dachowym - balkonie dachowym zastosowano energooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy oraz innowacyjną konstrukcję ThermoTechnology™, polegającą na wbudowaniu wysokoizolacyjnego materiału EPS w skrzydło i ościeżnicę. Rozwiązanie to daje bardzo dobre parametry izolacyjne balkonu dachowego - współczynnik przenikania ciepła Uw równy jest 1,2 W/m²·K.

Po raz pierwszy balkon dachowy VELUX GDL będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: drewno sosnowe pokryte bezbarwnym lakierem akrylowym lub białym. Dla podniesienia komfortu użytkowania poddasza okno zostało również przystosowane do montażu różnego rodzaju rolet wewnętrznych i jest wyposażone w klapę wentylacyjną z filtrem powietrza o wydajności do 59 m³/h.

Balkon dachowy VELUX GDL Cabrio można łączyć ze sobą w zestawy lub z innymi oknami dachowymi VELUX i montować na poddaszach bez ścianki kolankowej o kącie nachylenia dachu 35-53°. Balkon dachowy produkowany jest w szerokości 94 i 114 cm oraz wysokości 252 cm.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej