Automatyka domu. Sterownik Chronis io do rolet i markiz

2013-10-11 14:17
Automatyka domu
Autor: SOMFY

Chronis io to nowy sterownik czasowy firmy Somfy. Sterownik umożliwia zaprogramowanie dokładnej pory otwierania i  zamykania zautomatyzowanych osłon, takich jak markizy czy rolety okienne.

Sterownik czasowy polecany jest do domów, w których zamontowane są zasłony, markizy lub rolety okienne z napędem io (system bezprzewodowego sterowania radiowego). Sterownik daje możliwość ustawienia dokładnego czasu otwarcia i zamknięcia tego rodzaju osłon okiennych. Urządzenie pracuje w trzech trybach: automatycznym, manualnym oraz symulacji obecności.
Tryb automatyczny pozwala na ustawienie godziny otwarcia i zamknięcia rolet i markiz na każdy dzień tygodnia. W ciągu jednego dnia można ustalić do czterech poleceń zmiany pozycji osłon (przykładowo 8:00 - podniesienie rolet, 21:00 - zamknięcie). Dodatkowo w menu poleceń urządzenia zapisane są automatycznie godziny wschodów i zachodów słońca dla Europy Środkowej.
W trybie manualnym użytkownik korzysta z wygodnych przycisków - może w dowolnym momencie podnieść rolety okienne, opuścić lub sprowadzić do komfortowej pozycji „my”. Symulacja obecności, podobnie jak w trybie automatycznym, opiera się na godzinowym ustawieniu poleceń. Jednak każdego dnia zaprogramowane komendy są realizowane z losowym przesunięciem czasowym (od 0 do 30 minut różnicy). Ta funkcja ma na celu wprowadzenie w błąd ewentualnych obserwatorów domu i dać wrażenie obecności domowników.
Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Sterownik mocowany jest na specjalnym uchwycie - można go zdjąć, a następnie wprowadzić zmiany ustawień. Jego działanie opiera się na trzech podstawowych komendach: otwórz, zamknij, ustaw do pozycji „my”.

Automatyka domu
Autor: SOMFY
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej