Aluminium przede wszystkim

2009-02-24 12:49
Roto Commerzbank miniatura
Autor: Roto Roto VIC Commerzbank

Na targach "BAU 2009" w Monachium firma Roto Frank AG zaprezentowała innowacyjne okucia budowlane do systemów stolarki aluminiowej z zawiasami ukrytymi w ramie lub skrzydle okna. Widoczne dotychczas z zewnątrz zawiasy, które trzeba dopasowywać kolorystycznie do ram okiennych, uzyskały atrakcyjną alternatywę.

Roto Targi BAU 2009
Autor: Roto Stoisko Roto na Targach BAU 2009

Okucia budowlane AluVision T600 firmy Roto, dzięki niewidocznym z zewnątrz zawiasom wyznaczają nowy trend, zarówno pod względem estetyki, jak i konstrukcji oraz funkcjonalności. Nowe okucia budowlane umożliwiają pełne otwieranie aluminiowych okien wielkopowierzchniowych (ze skrzydłami o masie do 130 kg).

Zaletą okuć jest bardzo dobra ochrona antywłamaniowa. Dzięki integracji okna z modułowym systemem T540 uzyskuje się wysoki poziom zabezpieczeń - WK 2 lub WK 3. Małe kompaktowe elementy zawiasu dolnego pozostawiają dużo miejsca na dodatkowe elementy zabezpieczające.

Okucia budowlane pokryto antykorozyjną powłoką RotoSil Nano. Są łatwe w utrzymaniu i obsłudze również za sprawą zintegrowanych kieszeni na smar, które umożliwiają ciągłe smarowanie, a więc minimalne zużycie elementów.

AluVision to dla firmy Roto Frank AG nie tylko długofalowa, zorientowana na przyszłość koncepcja marketingowa. Za tym określeniem kryje się opracowany na nowo i wzbogacony o produkty z segmentu Premium program okuć do okien z aluminium, który ma umożliwić producentom i dystrybutorom okien elastyczną reakcję na wyzwania stawiane przez rynek. AluVision to zestawienie wysokiej jakości systemów wszystkich sposobów otwierania okien w połączeniu z szeroką ofertą usług serwisowych.

System okuć budowlanych

Okucia AluVision podzielono na segmenty według czterech sposobów otwierania okien:

  • T jak Tilt & Tum, czyli okucia umożliwiąjace uchylanie i obracanie,
  • S jak Slide, czyli okucia, które pozwalają na: przesuwanie, przesuwanie i uchylanie oraz przesuwanie i składanie,
  • O jak Outward Opening, czyli okucia, które umożliwiają otwieranie skrzydeł na zewnątrz i odchylanie,
  • D jak Door, czyli technologia drzwiowa.

 

Roto AluVision T600
Autor: Roto W okuciach Roto AluVision T600 zawiasy pozostają niewidoczne, bo ukryto je w ramie lub skrzydle okiennym
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej