Aluminium przede wszystkim

2009-02-24 12:49
Roto Commerzbank miniatura
Autor: Roto Roto VIC Commerzbank

Na targach "BAU 2009" w Monachium firma Roto Frank AG zaprezentowała innowacyjne okucia budowlane do systemów stolarki aluminiowej z zawiasami ukrytymi w ramie lub skrzydle okna. Widoczne dotychczas z zewnątrz zawiasy, które trzeba dopasowywać kolorystycznie do ram okiennych, uzyskały atrakcyjną alternatywę.

Roto Targi BAU 2009
Autor: Roto Stoisko Roto na Targach BAU 2009

Okucia budowlane AluVision T600 firmy Roto, dzięki niewidocznym z zewnątrz zawiasom wyznaczają nowy trend, zarówno pod względem estetyki, jak i konstrukcji oraz funkcjonalności. Nowe okucia budowlane umożliwiają pełne otwieranie aluminiowych okien wielkopowierzchniowych (ze skrzydłami o masie do 130 kg).

Zaletą okuć jest bardzo dobra ochrona antywłamaniowa. Dzięki integracji okna z modułowym systemem T540 uzyskuje się wysoki poziom zabezpieczeń - WK 2 lub WK 3. Małe kompaktowe elementy zawiasu dolnego pozostawiają dużo miejsca na dodatkowe elementy zabezpieczające.

Okucia budowlane pokryto antykorozyjną powłoką RotoSil Nano. Są łatwe w utrzymaniu i obsłudze również za sprawą zintegrowanych kieszeni na smar, które umożliwiają ciągłe smarowanie, a więc minimalne zużycie elementów.

AluVision to dla firmy Roto Frank AG nie tylko długofalowa, zorientowana na przyszłość koncepcja marketingowa. Za tym określeniem kryje się opracowany na nowo i wzbogacony o produkty z segmentu Premium program okuć do okien z aluminium, który ma umożliwić producentom i dystrybutorom okien elastyczną reakcję na wyzwania stawiane przez rynek. AluVision to zestawienie wysokiej jakości systemów wszystkich sposobów otwierania okien w połączeniu z szeroką ofertą usług serwisowych.

System okuć budowlanych

Okucia AluVision podzielono na segmenty według czterech sposobów otwierania okien:

  • T jak Tilt & Tum, czyli okucia umożliwiąjace uchylanie i obracanie,
  • S jak Slide, czyli okucia, które pozwalają na: przesuwanie, przesuwanie i uchylanie oraz przesuwanie i składanie,
  • O jak Outward Opening, czyli okucia, które umożliwiają otwieranie skrzydeł na zewnątrz i odchylanie,
  • D jak Door, czyli technologia drzwiowa.

 

Roto AluVision T600
Autor: Roto W okuciach Roto AluVision T600 zawiasy pozostają niewidoczne, bo ukryto je w ramie lub skrzydle okiennym
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej