Drzwi tarasowe przesuwne

2009-05-13 11:00
Pożytki z przeszklenia
Autor: Schüco International Polska Sp. z o.o. Brak wystającego progu to duża zaleta

Drzwi tarasowe przesuwne to element architektury budynku, który służy użytkownikom nie tylko latem, kiedy chętnie korzysta się z otwartej przestrzeni i świeżego powietrza. Mają zalety również zimą. Pozwalają cieszyć się widokiem zaśnieżonego ogrodu i umożliwiają większy dostęp światła. Drzwi tarasowe przesuwne mogą mieć jednak ujemne strony. Zimą, przez duże, szklane drzwi przesuwne łatwiej przenika chłód, latem zaś można mieć poczucie przebywania w szklarni. Aby tego uniknąć trzeba wybrać odpowiedni produkt.

Duże powierzchnie przeszklone sprawiają, że przestrzeń użytkowa wydaje się znacznie większa, a mieszkańcy takich domów mają lepszy kontakt z otoczeniem. Szklane drzwi przesuwne Corona CT 70 HS firmy Schüco wykonane są w technologii PVC. Drzwi tarasowe przesuwne charakteryzują się trwałością, wygodą użytkowania oraz bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi.

Trwałe rozwiązania

Drzwi tarasowe przesuwne Schüco Corona CT 70 HS bazują na znanym systemie okiennym Schüco Corona CT 70 i są z nim całkowicie kompatybilne. Dzięki zastosowaniu przemyślanych wielokomorowych profili z PVC o głębokości 70 mm oraz wysokiej jakości szyb zespolonych, zapewniają one bardzo dobre parametry izolacyjności cieplnej. Współczynnik przenikania ciepła Uf na poziomie 1,8 W/(m2K) umożliwia oszczędzanie energii, zarówno latem (przeznaczonej na wentylację), a także zimą - na ogrzewanie. Przy odpowiednim oszkleniu można cieszyć się pomieszczeniami wypełnionymi światłem słonecznym bez uczucia chłodu lub przegrzania.

Pożytki z przeszklenia
Autor: Schüco International Polska Sp. z o.o. Przekrój przez drzwi CT70 HS neutral
Pożytki z przeszklenia
Autor: Schüco International Polska Sp. z o.o. Detal drzwi Corona CT70 TopAlu

Korzystanie z otwartej przestrzeni ułatwia szczególnie niski próg szklanych drzwi przesuwnych, co jest oczywistą zaletą tego modelu drzwi, i to nie tylko dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem progu jest również jego izolacja cieplna, co oznacza termiczne oddzielenie strony zewnętrznej i wewnętrznej. Ryzyko powstania "zimnego obszaru" w strefie przypodłogowej, po wewnętrznej stronie drzwi, jest więc skutecznie wyeliminowane. Innowacyjny system uszczelnień gwarantuje drzwiom dodatkowo szczelność na wiatr i wodę opadową oraz optymalną izolacyjność akustyczną (do 45 dB).

Niewielka szerokość profili nadaje drzwiom tarasowym przesuwnym optyczną lekkość i umożliwia dostęp dużej ilości naturalnego światła. Wybór z szerokiej palety kolorystycznej drewnopodobnych oklein profili z PVC oraz możliwość wykonania drzwi tarasowych w wersji tworzywowo-aluminiowej (Corona CT 70 HS TopAlu) z zewnętrzną okładziną aluminiową w dowolnym kolorze z palety RAL umożliwia łatwe dopasowanie szklanych drzwi przesuwnych do wnętrza i elewacji budynku.

Bezpieczeństwo i łatwość użytkowania szklanych drzwi przesuwnych

Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne w przypadku dużych szklanych drzwi. Sprawdzony system ryglujący drzwi przesuwnych Schüco Corona CT 70 HS spełnia najwyższe wymagania pod względem ochrony antywłamaniowej.

Niemal bezgłośne i bardzo łatwe w obsłudze drzwi Corona CT 70 HS umożliwiają swobodny dostęp na taras, balkon lub wprost do ogrodu z wnętrza domu (także z ogrodu zimowego). Zapewniają one również dużą oszczędność miejsca, gdyż skrzydła są lekko unoszone i przesuwane w kierunku równoległym. W przypadku drzwi dwudzielnych można wybierać pomiędzy opcją z jednym skrzydłem przesuwnym (także z funkcją jego uchylania) a dwoma skrzydłami przesuwnymi. W zależności od sytuacji i wyboru, przejście może odbywać się przez środek, z lewej lub prawej strony drzwi. W wariancie czteroskrzydłowym taras może stać się otwartą częścią pomieszczenia mieszkalnego i służyć jako brama do ogrodu.  Drzwi przesuwne Corona CT 70 HS mogą być wykonywane również jako wielkogabarytowe o długości ramy do 6,5 m i wysokości do 2,6 m.

Możliwa premia

Uzyskiwane dzięki drzwiom i oknom serii Schüco Corona CT 70 zmniejszenie zapotrzebowania na energię umożliwia skorzystanie z premii termomodernizacyjnej i uzyskanie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku na wysokim poziomie, co stanowi niebagatelny argument finansowy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej