Pompy ciepła Panasonic Aquarea H. Pompy ciepła typu split, klasy A++

2016-01-04 12:53
sterownik do pompy ciepła
Autor: Panasonic Panel sterowania pompy ciepła

Pompy ciepła Panasonic Aquarea generacji H dostępne są w wersji 3 kW i 5 kW. Charakteryzują efektywnością energetyczną na poziomie A++ zarówno przy temperaturze 35°C, jak i 55°C. Nowe modele pomp ciepła Panasonic przeznaczone są do budynków jednorodzinnych oraz małych budynków komercyjnych.

Pompy ciepła Panasonic Aquarea H wyróżnia nowa konstrukcja jednostki wewnętrznej, która jest mniejsza od poprzednich modeli, łatwiejsza w instalacji i konserwacji. Pompy ciepła mają wysoką klasą efektywności energetycznej A++, dzięki czemu spełniają wymagania domów energooszczędnych.

Pompy ciepła Panasonic Aquarea H - budowa i wyposażenie

Obudowa jednostki wewnętrznej mieści więcej elementów, a jednocześnie ma mniejsze wymiary. Filtr wody wraz z nowymi zaworami odcinającymi dopływ umieszczono w przedniej części jednostki, dzięki czemu dostęp do niego jest ułatwiony. Pompy ciepła zostały wyposażone w nowy czujnik przepływu wody, który mierzy jej prędkość i pozwala kontrolować pracę urządzenia.

Czytaj też: Powietrzna pompa ciepła typu split. Budowa, schemat działania, wskazówki montażowe

Przebudowie uległo też orurowanie. Wszystkie przyłącza umieszczono w przedniej części urządzenia w jednym rzędzie, co także ułatwia do nich dostęp. Łatwo można się dostać również do płyty sterującej, która jest zamknięta z przodu jednostki.
Panel sterowania zapewnia większą kontrolę nad systemem i nowe funkcje zarządzania. Oferuje on m.in.:

  • możliwość wyświetlenia współczynnika COP,
  • monitorowanie zużycia energii w skali dnia, tygodnia i roku,
  • automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia,
  • automatyczną regulację wydajności ze względu na temperaturę panującą w pomieszczeniu,
  • a także możliwość konfiguracji trybu wakacyjnego.

Panel w powietrznych pompach ciepła Panasonic umożliwia też sterowanie i kontrolę nad dwoma niezależnymi obiegami grzewczymi. Został on wyposażony w 3,5-calowy wyświetlacz LCD z dużymi, czytelnymi przyciskami, a jego menu dostępne jest w 10 językach, w tym polskim. Nowy panel z czujnikiem temperatury można odłączyć od urządzenia i zamontować w dowolnym pomieszczeniu, tak aby zdalnie sterować systemem.

Opcje dodatkowe to: możliwość instalacji płytki sterującej PCB (CZ-NS4P) do zarządzania takimi funkcjami, jak: przełącznik solarny i zewnętrzny pomiędzy ogrzewaniem a chłodzeniem oraz sygnał 0-10 V sterujący wydajnością. Ponadto konstrukcja pomp ciepła zaprojektowana została do zastosowania z zaworem trójdrogowym, który ma dwie rury wylotowe, dając instalatorom większą elastyczność podczas projektowania systemu, a także większą moc wyjściową.

pompa ciepła typu split
Autor: Panasonic Pompa ciepła Aquarea H
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej