Pompy ciepła Panasonic Aquarea H. Pompy ciepła typu split, klasy A++

2016-01-04 12:53
sterownik do pompy ciepła
Autor: Panasonic Panel sterowania pompy ciepła

Pompy ciepła Panasonic Aquarea generacji H dostępne są w wersji 3 kW i 5 kW. Charakteryzują efektywnością energetyczną na poziomie A++ zarówno przy temperaturze 35°C, jak i 55°C. Nowe modele pomp ciepła Panasonic przeznaczone są do budynków jednorodzinnych oraz małych budynków komercyjnych.

Pompy ciepła Panasonic Aquarea H wyróżnia nowa konstrukcja jednostki wewnętrznej, która jest mniejsza od poprzednich modeli, łatwiejsza w instalacji i konserwacji. Pompy ciepła mają wysoką klasą efektywności energetycznej A++, dzięki czemu spełniają wymagania domów energooszczędnych.

Pompy ciepła Panasonic Aquarea H - budowa i wyposażenie

Obudowa jednostki wewnętrznej mieści więcej elementów, a jednocześnie ma mniejsze wymiary. Filtr wody wraz z nowymi zaworami odcinającymi dopływ umieszczono w przedniej części jednostki, dzięki czemu dostęp do niego jest ułatwiony. Pompy ciepła zostały wyposażone w nowy czujnik przepływu wody, który mierzy jej prędkość i pozwala kontrolować pracę urządzenia.

Czytaj też: Powietrzna pompa ciepła typu split. Budowa, schemat działania, wskazówki montażowe

Przebudowie uległo też orurowanie. Wszystkie przyłącza umieszczono w przedniej części urządzenia w jednym rzędzie, co także ułatwia do nich dostęp. Łatwo można się dostać również do płyty sterującej, która jest zamknięta z przodu jednostki.
Panel sterowania zapewnia większą kontrolę nad systemem i nowe funkcje zarządzania. Oferuje on m.in.:

  • możliwość wyświetlenia współczynnika COP,
  • monitorowanie zużycia energii w skali dnia, tygodnia i roku,
  • automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia,
  • automatyczną regulację wydajności ze względu na temperaturę panującą w pomieszczeniu,
  • a także możliwość konfiguracji trybu wakacyjnego.

Panel w powietrznych pompach ciepła Panasonic umożliwia też sterowanie i kontrolę nad dwoma niezależnymi obiegami grzewczymi. Został on wyposażony w 3,5-calowy wyświetlacz LCD z dużymi, czytelnymi przyciskami, a jego menu dostępne jest w 10 językach, w tym polskim. Nowy panel z czujnikiem temperatury można odłączyć od urządzenia i zamontować w dowolnym pomieszczeniu, tak aby zdalnie sterować systemem.

Opcje dodatkowe to: możliwość instalacji płytki sterującej PCB (CZ-NS4P) do zarządzania takimi funkcjami, jak: przełącznik solarny i zewnętrzny pomiędzy ogrzewaniem a chłodzeniem oraz sygnał 0-10 V sterujący wydajnością. Ponadto konstrukcja pomp ciepła zaprojektowana została do zastosowania z zaworem trójdrogowym, który ma dwie rury wylotowe, dając instalatorom większą elastyczność podczas projektowania systemu, a także większą moc wyjściową.

pompa ciepła typu split
Autor: Panasonic Pompa ciepła Aquarea H
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej