Ogrzewanie podłogowe bez kucia posadzki. Mata samoprzylepna i płyta systemowa do wyboru

2018-10-02 15:27
system ogrzewania podłogowego Klettjet R
Autor: Purmo Ogrzewanie podłogowe Klettjet R

System ogrzewania podłogowego bez kucia posadzki jest przeznaczony przede wszystkim do budynków remontowanych czy modernizowanych. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów ogrzewania podłogowego ten montowany jest bezpośrednio na istniejącej podłodze, bez kucia posadzki, poziom podłogi podnosi się w efekcie tylko o 3-4 cm wraz z warstwą wykończenia.

Montaż systemu ogrzewania podłogowego zazwyczaj możliwy jest praktycznie tylko na etapie budowy. W innym przypadku wiązał się z kuciem istniejących podłóg i ogromną dewastacją, co również wydłużało czas inwestycji oraz podnosiło koszty.

2 systemy ogrzewania podłogowego bez kucia posadzki

Klettjet R oraz TS14 R to systemy ogrzewania podłogowego wodnego, opracowane przez Purmo, które umożliwiają szybkie wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego w remontowanych budynkach bez konieczności kucia istniejącej posadzki. Instalację ogrzewania podłogowego układa się na starym podłożu.

Mata samoprzylepna

System ogrzewania podłogowego Klettjet R tworzy samoprzylepna mata grzewcza PE grubości 6 mm, na której mocuje się rury z rzepem średnicy 16 mm. Mata pełni również funkcję wygłuszającą podłogę o 18 dB. Montaż systemu jest łatwy, może być z powodzeniem wykonany przez jednego instalatora przy pomocy wyłącznie rozwijacza do rur (nie ma tutaj potrzeby stosowania dodatkowych klipsów).

Instalację ogrzewania podłogowego można dopasować do kształtu pomieszczenia przy dowolnym rozstawie rur. Zależnie od jakości i grubości wylewki anhydrytowej, jego całkowita wysokość wynosi od 3,5 do 4 cm. Dzięki tak cienkiej wylewce, czas ogrzania podłogi w tym systemie jest do 3 razy krótszy niż w systemie tradycyjnym.

Płyta systemowa

Z kolei podstawowym komponentem TS14 R jest płyta systemowa grubości 17 mm ze styropianu EPS 240, pokryta fabrycznie blachą aluminiową grubości 0,25 mm, która zapewnia równomierną emisję ciepła. Na powierzchni płyty umieszczone się kanaliki w rozstawie 125 mm, w których montowane są rury średnicy 14 mm z wkładką aluminiową. System układa się bezpośrednio na istniejącej podłodze lub izolacji termicznej, dzięki czemu pełni funkcję nie tylko grzewczą, ale również może chłodzić budynek. Instalacja może być montowana również w ścianie. Ten system ogrzewania podłogowego ma wysokość 3-4 cm.

ogrzewanie podłogowe Purmo
Autor: Purmo System ogrzewanie podłogowego TS14 R
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej