Pompy ciepła Supraeco A SAS-2

2016-08-01 14:51
pompy ciepła powietrze woda Supraeco A SAS-2
Autor: BOSCH Pompy ciepła Supraeco A SAS-2

Supraeco A SAS-2 to najnowsza seria pomp ciepła typu powietrze-woda. Pompy ciepła powietrze-woda realizują funkcje: ogrzewania, podgrzewania wody użytkowej oraz chłodzenia.

Powietrzna pompa ciepła Supraeco A SAS-2 wyróżnia się przede wszystkim oszczędnością energii, ponieważ jej moc modulowana jest w zależności od zapotrzebowania (technologia inwerterowa). Produkcja ciepła zachodzi przy bardzo wysokiej efektywności - współczynnik COP przy temperaturze powietrza zewnętrznego +7°C wynosi nawet 4,81, co bezpośrednio wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji. Zintegrowana pompa obiegowa i nowy regulator pompy ciepła HPC 400, który pozwala na współdziałanie z instalacją fotowoltaiczną również wpływają na energooszczędność. Opcjonalnie dostępny jest także moduł internetowy, umożliwiający mobilne sterowanie systemem za pośrednictwem aplikacji JunkersHome. Urządzenie automatycznie dostosowuje swoją moc (w zakresie modulacji od 25 do 100%) do aktualnego zapotrzebowania i optymalizuje zużycie energii.
 
Pompy ciepła powietrze/woda Supraeco A SAS-2 dostępne są w 4 mocach grzewczych: 6, 8, 11 i 13 kW. Łącznie, urządzenie produkowane jest w 16 zestawach, co umożliwia dobór do niemal każdego rodzaju instalacji grzewczej. Mogą pracować samodzielnie lub w połączeniu z innymi źródłami ciepła.

Dane techniczne i wyposażenie:

  • funkcja grzania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody,
  • modulowana moc grzewcza, dzięki technologii inwerterowej,
  • wysoka efektywność, współczynnik efektywności sięgający COP < 4,8, wg EN 14511 (A7/W35)
  • zdalne sterowanie urządzeniem poprzez moduł MB LAN (dostępny jako akcesoria - IP moduł),
  • wstępne napełnienie pompy ciepła czynnikiem chłodniczym wystarczającym do długości przewodów 7,5 m (w jedną stronę),
  • elektroniczny zawór rozprężny w układzie chłodniczym, modulowana prędkość wentylatora,
  • nowy regulator HPC 400, współpracujący z automatyką EMS 2 lub instalacją solarną, obsługa do 4 obiegów grzewczych - zakres temperatur pracy powietrza od -20°C.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej