Pompy ciepła dla budynków mieszkalnych wielorodzinnych i komercyjnych

2012-11-12 13:12
pompa ciepła panasonic
Autor: Panasonic Pompa ciepła powietrze-woda Aquarea Pro, wersja zasilana gazem Aquarea Pro GHP.

Duże inwestycje wykorzystujące energię odnawialną z gruntu lub powietrza wciąż jeszcze są rzadkością, dlatego rynek pomp ciepła w Polsce ma duży potencjał. Tym razem Panasonic, firma bardziej znana z systemów klimatyzacyjnych, wprowadza nowe pompy ciepła powietrze woda.

Nowa seria pomp ciepła powietrze-woda Aquarea Pro firmy Panasonic dostępna jest w dwóch wersjach: zasilana prądem Aquarea Pro ECOi i zasilana gazem Aquarea Pro GHP. Pompy ciepła z serii Aquarea Pro to urządzenia o mocy do 80 kW.

Powietrzna pompa ciepła Aquarea Pro ECOi mają współczynnik COP na poziomie 3,25 przy temperaturze wody 45°C i temperaturze zewnętrznej 7°C. W trybie chłodzenia urządzenie może efektywnie pracować, gdy temperatura powietrza na zewnątrz wynosi od +5 do +43°C, natomiast w trybie grzania od -25 do +15°C.

Pompy ciepła Aquarea Pro GHP pracują wydajnie przy minimalnej temperaturze zewnętrznej sięgającej -35°C w trybie grzania oraz w trybie chłodzenia w zakresie temperatur zewnętrznych od -10 do +43°C.

Nowa seria pomp ciepła firmy Panasonic preznaczona jest do budynków mieszkalnych wielorodzinnych i obiektów komercyjnych. Projekty instalacji i koszty liczone są indywidualnie dla każdej inwestycji.

pompa ciepła panasonic
Autor: Panasonic Pompa ciepła Aquarea Pro, wersja zasilana prądem Aquarea Pro ECOi.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej