Pompa ciepła Panasonic Aquarea 5 kW do domów energooszczędnych

2013-12-12 14:09
Pompa ciepła
Autor: brak danych

Panasonic wprowadził monoblokową pompę ciepła Aquarea o mocy 5 kW. Grzewczo-chłodząca pompa ciepła osiąga wysoki współczynnik efektywności COP, odznacza się niskim zużyciem energii i kompaktowymi rozmiarami. Pompa ciepła przeznaczona jest do domów energooszczędnych.

Nowa pompa ciepła uzupełnia serię pomp ciepła powietrze/woda firmy Panasonic, która obejmuje agregaty o mocy od 3 do 16 kW. Monoblokowa Aquarea 5 kW umożliwia ogrzewanie domu oraz chłodzenie, a także produkcję wody użytkowej o temperaturze 55ºC.
Zastosowany w pompie ciepła wymiennik, 7-stopniowa pompa cyrkulacyjna, grzałka elektryczna o mocy 3 kW zapewniają efektywną pracę urządzenia nawet wtedy, gdy na zewnątrz panują temperatury rzędu -20ºC. Mimo niewielkich rozmiarów nowa pompa ciepła charakteryzuje się wysokim współczynnikiem COP na poziomie 5,08.

Dodatkowe funkcje pompy ciepła wpływające na oszczędność energii:

  • możliwość pracy w trybie wakacyjnym, co oznacza oszczędność energii podczas nieobecności domowników, a jednocześnie zabezpiecza instalację grzewczo-chłodzącą przed zamarznięciem,
  • tryb auto, polegający na automatycznym przełączaniu się powietrznej pompy ciepła na ogrzewanie lub chłodzenie w zależności od temperatury zewnętrznej,
  • tryb nocny, w którym jednostka emituje dźwięk o 5 dB cichszy niż w trybie standardowej pracy,
  • agregat dostarczający informacji na temat zużycia energii elektrycznej w cyklu tygodniowym, miesięcznym i w podziale na tryby pracy.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej