Pompa ciepła Buderus Logatherm WPL AR

2015-02-24 14:30
pompa ciepła powietrze woda
Autor: Buderus Pompa ciepła Logatherm WPL A: jednostka wewnętrzna i zewnętrzna

Pompa ciepła Buderus Logatherm WPL AR do produkcji ciepła wykorzystuje powietrze. Urządzenie pozwala zaoszczędzić do 50% kosztów ogrzewania budynku. Ten model pompy ciepła typu powietrze-woda można wykorzystać również do klimatyzowania pomieszczeń.

Pompa ciepła z możliwością indywidualnej konfiguracji

Powietrzna pompa ciepła składa się z dwóch modułów: wewnętrznego i zewnętrznego. Moc jednostki zewnętrznej można dostosować w zależności od indywidualnego zapotrzebowania na ogrzewanie budynku i ciepłą wodę. Dostępne są urządzenia o mocy: 6, 8, 11 i 14 kW.  Do potrzeb dostosować można także moduł wewnętrzny, oferowany w czterech opcjach: do montażu naściennego lub w kompaktowej wersji stojącej „Tower” z zasobnikiem wody użytkowej. Wybrane moduły wewnętrzne mogą być integrowane z kotłem grzewczym lub instalacją solarną, co umożliwia na konfigurację całego systemu w zależności od potrzeb użytkowników.

Współczynnik COP

Pompa ciepła Logatherm WPL AR to wydajne urządzenie: współczynnik COP (efektywność pracy urządzenia) przy temperaturze powietrza zewnętrznego 7ºC wynosi nawet 5. Oznacza to, że z jednej jednostki energii elektrycznej pompa może wytworzyć aż 5 jednostek ciepła, które ogrzeją dom. Urządzenie zostało przygotowane do funkcjonowania w klimacie skandynawskim, dlatego pracuje efektywnie w całym zakresie temperatur pracy, tj. aż do - 20°C.

Klimatyzacja

Dzięki rewersyjnej pracy układu chłodniczego, latem pompę ciepła można wykorzystać do chłodzenia pomieszczeń. Zaletą tej pompy ciepła powietrze - woda jest niski poziom hałasu, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia komfortu użytkowania. Okresowo poziom ten można jeszcze bardziej obniżyć w trybie „Silent mode”.

Zaawansowana automatyka i moduł internetowy w standardzie

Pompa ciepła ma wbudowany moduł do komunikacji przez internet, co umożliwia jej zdalne sterowanie przy użyciu smartfona czy tabletu. Moduł wewnętrzny pompy ciepła wyposażony jest też w jednostkę sterującą HMC 300. To najnowszy regulator do pomp ciepła, który można rozbudowywać o inne moduły automatyki EMS Plus Buderus. Dzięki nim pompa ciepła może obsługiwać do 4 obiegów grzewczych, sterować instalacją basenową i solarną.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej