Pompa ciepła Buderus Logatherm WPL AR

2015-02-24 14:30
pompa ciepła powietrze woda
Autor: Buderus Pompa ciepła Logatherm WPL A: jednostka wewnętrzna i zewnętrzna

Pompa ciepła Buderus Logatherm WPL AR do produkcji ciepła wykorzystuje powietrze. Urządzenie pozwala zaoszczędzić do 50% kosztów ogrzewania budynku. Ten model pompy ciepła typu powietrze-woda można wykorzystać również do klimatyzowania pomieszczeń.

Pompa ciepła z możliwością indywidualnej konfiguracji

Powietrzna pompa ciepła składa się z dwóch modułów: wewnętrznego i zewnętrznego. Moc jednostki zewnętrznej można dostosować w zależności od indywidualnego zapotrzebowania na ogrzewanie budynku i ciepłą wodę. Dostępne są urządzenia o mocy: 6, 8, 11 i 14 kW.  Do potrzeb dostosować można także moduł wewnętrzny, oferowany w czterech opcjach: do montażu naściennego lub w kompaktowej wersji stojącej „Tower” z zasobnikiem wody użytkowej. Wybrane moduły wewnętrzne mogą być integrowane z kotłem grzewczym lub instalacją solarną, co umożliwia na konfigurację całego systemu w zależności od potrzeb użytkowników.

Współczynnik COP

Pompa ciepła Logatherm WPL AR to wydajne urządzenie: współczynnik COP (efektywność pracy urządzenia) przy temperaturze powietrza zewnętrznego 7ºC wynosi nawet 5. Oznacza to, że z jednej jednostki energii elektrycznej pompa może wytworzyć aż 5 jednostek ciepła, które ogrzeją dom. Urządzenie zostało przygotowane do funkcjonowania w klimacie skandynawskim, dlatego pracuje efektywnie w całym zakresie temperatur pracy, tj. aż do - 20°C.

Klimatyzacja

Dzięki rewersyjnej pracy układu chłodniczego, latem pompę ciepła można wykorzystać do chłodzenia pomieszczeń. Zaletą tej pompy ciepła powietrze - woda jest niski poziom hałasu, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia komfortu użytkowania. Okresowo poziom ten można jeszcze bardziej obniżyć w trybie „Silent mode”.

Zaawansowana automatyka i moduł internetowy w standardzie

Pompa ciepła ma wbudowany moduł do komunikacji przez internet, co umożliwia jej zdalne sterowanie przy użyciu smartfona czy tabletu. Moduł wewnętrzny pompy ciepła wyposażony jest też w jednostkę sterującą HMC 300. To najnowszy regulator do pomp ciepła, który można rozbudowywać o inne moduły automatyki EMS Plus Buderus. Dzięki nim pompa ciepła może obsługiwać do 4 obiegów grzewczych, sterować instalacją basenową i solarną.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej