Oszczędzanie energii. Pompa ciepła Danfoss

2012-01-16 12:13
Pompa ciepła Danfoss DHP-AQ
Autor: Danfoss Sp. z o.o.

Szwedzka Agencja Energii wykonała badanie, któremu poddano pompy ciepła powietrze/woda. Wyniki przeprowadzonego testu wykazały, że najlepsze rezultaty osiągnęła pompa ciepła Danfoss. Zważywszy na stale rosnące ceny energii, urządzenie Danfoss, to dobry sposób na oszczędzanie energii.

Szwedzka Agencja Energii poddała badaniu na szeroką skalę pompy ciepła powietrze/woda. W ramach badania przetestowano jedenaście pomp ciepła.

Przeczytaj również: Oszczędzanie energii przede wszystkim - Schüco nagrodzone za energooszczędne rozwiązania

Pompy ciepła, a badanie

Badanie pokazało, że najlepsze wyniki w rocznej wydajności (SPF)*, i tym samym największe oszczędności (przy parametrach: temperatura ciepłej wody, niski poziom hałasu i niskie straty energii) daje pompa ciepła Danfoss DHP-AQ.

- To bardzo dobre wyniki. Pompa ciepła Danfoss DHP-AQ to od początku opracowana technologicznie pompa ciepła z zupełnie nowym sposobem podejścia do kontrolowania i monitoringu pracy urządzenia. Zapewnia to, że pompa ciepła pracuje z maksymalną wydajnością w każdej sytuacji. Testy w laboratorium Danfoss pokazują, że DHP-AQ ma maksymalną wydajność w każdym obszarze. Tak więc jesteśmy bardzo zadowoleni, że jest to potwierdzone w niezależnych testach - skomentował Andrzej Oczoś, kierownik wsparcia technicznego, Danfoss Poland.

- Roczna efektywność jest najważniejszym czynnikiem dla użytkownika. Jest to kluczowy parametr przy finalizacji wyboru pompy ciepła - powiedział Anders Odell, kierujący testami w Szwedzkiej Agencji Energii.

Pompa ciepła Danfoss DHP-AQ

Warto zwrócić szczególną uwagę na wynik badania wody. Temperatura ciepłej wody, jaką dostarcza pompa ciepła Danfoss (DHP-AQ) jest bardzo wysoka. Urządzenie ma 180-litrowy zbiornik ciepłej wody, który podczas badania dostarczył 300 litrów gorącej wody (o temp. 40°C) już bezpośrednio do kranu. Urządzenie przekazuje 500 litrów wody o temperaturze 40°C. Powietrzna pompa ciepła pobiera energię z zewnątrz i dostarcza ciepło oraz ciepłą wodę do domu. Urządzenie DHP-AQ ogrzewa budynek nawet gdy temperatura na zewnątrz spada do - 20°C.

Oszczędzanie energii, a pompa ciepła DHP-AQ

Przy opracowywaniu pompy Danfoss DHP-AQ, dział Badań i Rozwoju koncentrował się przede wszystkim na osiągnięciu wysokiej wydajności, niskim poziomie hałasu, łatwości obsługi, Zwracał też uwagę na estetykę urządzenia. Biorąc pod uwagę wielkość mocy pompy ciepła (od 6 do 36 kW), można zapewnić ogrzewanie zarówno w małym domu jak i w większych budynkach.
Danfoss DHP-AQ ma ponadto wbudowaną funkcję chłodzenia w celu zapewnienia całorocznego komfortu (obniża temperaturę wewnątrz pomieszczenia latem). Podobnie jak inne pompy ciepła firmy Danfoss, DHP-AQ pozytywnie wpływa na oszczędzanie energii. Jednocześnie jest łatwa w obsłudze i przyjazna dla środowiska (OZE).


*Roczna sprawność: miara wydajności pompy ciepła, w ujęciu rocznym, włączając ciepłe i zimne okresy oraz wytwarzanie ciepłej wody.

Pompa ciepła Danfoss DHP-AQ
Autor: Danfoss Sp. z o.o. Pompa ciepła Danfoss DHP-AQ
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej