Ogrzewanie wody basenowej

2007-05-29 11:32

Junkers proponuje oszczędny system podgrzewania wody w basenie kąpielowym. Dzięki modułowi MSB-1 można rozszerzyć dotychczasowe możliwości sterowania obiegów c.o. lub c.w.u. przez kocioł Suprastar lub Supramax o dodatkowy obieg podgrzewania wody w basenie. Umożliwia to zaprogramowanie czasów, w których woda w basenie będzie miała żądaną temperaturę i będzie się nadawała do użytkowania.

Do programowania można wykorzystać znany już instalatorom i użytkownikom zamontowany w kotłach Suprastar i Supramax cyfrowy panel sterujący TAC. Przy eksploatacji małych basenów użytkownicy natrafiają na różne problemy np.: filtrowanie, uzdatnianie i podgrzewanie wody w basenie. Szczególnie ważne, ze względu na późniejsze koszty eksploatacyjne, jest dobre zaprojektowanie ogrzewania wody basenowej. Duża ilość wody, a co za tym idzie jej duża bezwładność termiczna pociąga za sobą kłopoty z utrzymaniem jej w żądanej temperaturze.

Junkers proponuje oszczędny system podgrzewania wody w basenie kąpielowym. Dzięki modułowi MSB-1 można rozszerzyć dotychczasowe możliwości sterowania obiegów c.o. lub c.w.u. przez kocioł Suprastar lub Supramax o dodatkowy obieg podgrzewania wody w basenie.
Umożliwia to zaprogramowanie czasów, w których woda w basenie będzie miała żądaną temperaturę i będzie się nadawała do użytkowania. Do programowania można wykorzystać znany już instalatorom i użytkownikom zamontowany w kotłach Suprastar i Supramax cyfrowy panel sterujący TAC.
Za stosowaniem tego rozwiązania przemawia możliwość podgrzewania wody basenowej w tzw. trybie pracy letniej, czyli przy wyłączonej instalacji c.o. Kocioł nie musi już, tak jak w tradycyjnie stosowanych rozwiązaniach, oczekiwać w trybie ogrzewania (tzn. z gorącą wodą w kotle) na ewentualny pobór ciepła do basenowego wymiennika ciepła, lecz włącza się tylko w chwili rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło. Rozwiązanie to, oprócz prostego systemu programowania, pozwala na znaczne oszczędności eksploatacyjne, wynikające z wyeliminowania tzw. strat postojowych kotła w trybie gotowości do pracy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej