Ogrzewanie elektryczne. Mata grzejna SnowTec

2007-05-29 12:24

System ogrzewanie elktrycznego został zaprojektowany w celu bezpieczniejszego korzystania z miejsc szczególnie narażonych na niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Mata grzejna, ogrzewając podjazd nie dopuszcza do zalegania na jego powierzchni śniegu oraz zapobiega tworzeniu się pokrywy lodowej.

Firma ELEKTRA wprowadziła na rynek matę grzejną przystosowaną do montażu na podjazdach. Produkt można stosować na: podjazdach, zjazdach do garaży, parkingach, kładkach dla pieszych, schodach zewnętrznych, chodnikach, rampach rozładunkowych, podjazdach dla osób niepełnosprawnych, tarasach, itp.

Ogrzewanie elektryczne. Montaż maty grzejnej Snow Tec
Montaż maty grzewczej jest prosty i niewiele różni się od instalowania standardowej maty do ogrzewania podłogowego. Maty należy umieścić albo w nawierzchni betonowej lub pod kostką brukową, ewentualnie pod płytami chodnikowymi w warstwie piasku. Sposób ułożenia maty zależy od wielkości ogrzewanej nawierzchni, np. do ogrzewania pasów jezdnych stosuje się dwie maty, ułożone w odstępie odpowiadającym rozstawowi kół. Można też ułożyć obok siebie kilka mat grzejnych.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie systemu oraz komfort obsługi, należy użyć regulatora z czujnikiem temperatury ETR 1447, ewentualnie w przypadku dużych powierzchni (np. taras) regulatora z czujnikiem temperatury i wilgotności ETOG. Regulator może być zamontowany na tablicy sterującej. Do tablicy należy doprowadzić także przewody "zimne" maty i przewód czujnika temperatury oraz kable zasilające. Sam czujnik regulatora, w zależności od rodzaju i przeznaczenia instaluje się w nawierzchni (regulator z czujnikiem temperatury i wilgotności) lub na nienasłonecznionej ścianie (regulator z czujnikiem temperatury).

Maty grzejne oferowane są w gotowych zestawach przygotowanych do bezpośredniego ułożenia. Produkt wykonany jest z przewodów grzejnych jednostronnie zasilanych o mocy jednostkowej 25 W/m, natomiast moc powierzchniowa maty to około 300 W/m2. Rozstaw między przewodami wynosi 10 cm, szerokość maty - 60 cm, natomiast długość waha się od 2 do 21 m. Długość przewodu zasilającego - 4 m.

W zależności od potrzeb, tnąc nożyczkami taśmy mocujące, można nadać macie praktycznie dowolny kształt. W miejscu przecięcia należy ostrożnie wyprostować przewód i ułożyć odcinki maty obok siebie w taki sposób, aby nie zachodziły na siebie, a odległość pomiędzy przewodami była właściwa.
Producent na system udziela 10 letniej gwarancji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej