Nowoczesne kominki. BackFire - kominek otwarty i piec kominkowy w jednym urządzeniu

2013-10-10 12:57
Kominek
Autor: Seguin/Koperfam

BackFire to nowoczesny kominek, który może pracować jak tradycyjny kominek otwarty, zapewniając bezpośredni kontakt z ogniem, lub piec kominkowy. Wyróżnia go wysoka sprawność grzewcza i bezpieczne użytkowanie. Kominek jest nowością w ofercie firmy Koperfam.

Palenisko kominka BackFire może pracować w dwóch trybach: kominka otwartego, jak i zamkniętego. Kominek wyposażony jest standardowo w króciec wylotu dymu, wyloty gorącego powietrza oraz wloty powietrza do spalania (system podwójnego spalania):

  • powietrze pierwotne dostarczane jest do spalania drewna,
  • powietrze wtórne zapewnia dopalenie gazów, kontrolowane jest przez regulatory z prawej i lewej strony kominka.


Tryb pracy kominka otwartego

W tym przypadku drewno spalane jest w otwartym palenisku. Do tego typu spalania zaleca się stosowanie parawanu chroniącego (jak do każdego kominka otwartego) przed możliwością wydobycia się iskier z kominka.

Kominek
Autor: Seguin/Koperfam

Piec kominkowy – tryb pracy wkładu kominkowego
Płonące polana z żarem zrzuca się do dolnej części urządzenia, a kominek przekształca się w wydajny piec na drewno. Piec kominkowy jest łatwy w obsłudze. Palące się drewno wrzuca się do komory spalania, pociągając do siebie klapę. Przez tę samą klapę dorzuca się drewno do paleniska. Dym wydostaje się przewodem umieszczonym w tylnej części urządzenia - zapobiega to stratom ciepła w przewodzie kominowym. Komora spalania wyposażona jest w otwór rewizyjny do czyszczenia przewodu kominowego.
Użytkowanie urządzenia jest w pełni bezpieczne - można wyjść z domu lub spokojnie pójść spać, nawet gdy w kominku pali się jeszcze ogień.

Nowoczesne kominki
Autor: Seguin/Koperfam
Kominki
Autor: Seguin/Koperfam

Obsługa kominka 1. Kominek może pracować jak tradycyjny kominek otwarty. Wizualnie niczym się od niego nie różni. 2. Jeśli chcemy, aby pracował w trybie zamkniętym, jak piec kominkowy, podciągamy do siebie i otwieramy klapę paleniska - palące się drewno i żar wpadają do komory spalania. Klapę zamykamy. 3. Kominek działa teraz jak piec grzewczy. 4. Przez klapę dorzucamy kolejne polana drewna do palenia.

Dane techniczne:
nominalna moc grzewcza: 9, 13, 17 i 22 kW
sprawność grzewcza: ponad 75%
regulowane nóżki
Opcjonalnie: turbina wymuszająca obieg ogrzanego powietrza o wydajności maks. 280 m³/godz.
Dane techniczne wentylatora: wymiary 250x240x140 mm, zasilanie 230V~ 50Hz, moc 108 W, obroty maks.1420 obrotów/min., króciec przyłączeniowy Ø 125 mm, poziom hałasu 45 dB, czujnik automatycznego załączania oraz (opcjonalnie) regulator prędkości. Długość przewodu zasilającego 3,1 m.
Producent kominka: Seguin

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej