Monitoring DCO Activ GSM

2007-05-29 13:42

Specjalny moduł GSM zamontowany w kotłowni klienta wysyła informacje w postaci SMS-a bezpośrednio do autoryzowanego Serwisanta, który poprzez przenośny komputer łączy się bezpośrednio z modułem i automatyką sterującą pracą pompy. W ten sposób serwis ma możliwość skontrolować pracę kotłowni, ustawić lub zmienić odpowiednie parametry ogrzewania, skorygować ewentualne błędy - także w sytuacjach, gdy właściciele są poza domem.

Nowy system obsługi i kontroli serwisowej pomp ciepła wprowadzony przez firmę Stiebel Eltron Polska sp. z o.o. umożliwia monitorowanie pracy tych urządzeń nawet w innej miejscowości, bez straty czasu na dojazd.

DCO Activ to niewielki elektroniczny konwerter sygnału (lub prościej - tłumacz), który odbiera sygnał z automatyki pompy (informacje o stanie pompy), przetwarza i przekazuje do modułu GSM.
Następnie informacja - już w postaci zapisu tekstowego (sms-a) jest przesyłana do Serwisanta.
Właśnie DCO daje możliwość zwrotnego wysłania informacji lub wprowadzenia innych ustawień w regulatorze pompy ciepła znajdującej się w miejscu zamieszkania klienta, bez konieczności fizycznej ingerencji serwisu.
Producent zastrzega sobie prawo wszystkich ewentualnych zmian w oprogramowaniu i urządzeniach sterujących pracą pompy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej