Monitoring DCO Activ GSM

2007-05-29 13:42

Specjalny moduł GSM zamontowany w kotłowni klienta wysyła informacje w postaci SMS-a bezpośrednio do autoryzowanego Serwisanta, który poprzez przenośny komputer łączy się bezpośrednio z modułem i automatyką sterującą pracą pompy. W ten sposób serwis ma możliwość skontrolować pracę kotłowni, ustawić lub zmienić odpowiednie parametry ogrzewania, skorygować ewentualne błędy - także w sytuacjach, gdy właściciele są poza domem.

Nowy system obsługi i kontroli serwisowej pomp ciepła wprowadzony przez firmę Stiebel Eltron Polska sp. z o.o. umożliwia monitorowanie pracy tych urządzeń nawet w innej miejscowości, bez straty czasu na dojazd.

DCO Activ to niewielki elektroniczny konwerter sygnału (lub prościej - tłumacz), który odbiera sygnał z automatyki pompy (informacje o stanie pompy), przetwarza i przekazuje do modułu GSM.
Następnie informacja - już w postaci zapisu tekstowego (sms-a) jest przesyłana do Serwisanta.
Właśnie DCO daje możliwość zwrotnego wysłania informacji lub wprowadzenia innych ustawień w regulatorze pompy ciepła znajdującej się w miejscu zamieszkania klienta, bez konieczności fizycznej ingerencji serwisu.
Producent zastrzega sobie prawo wszystkich ewentualnych zmian w oprogramowaniu i urządzeniach sterujących pracą pompy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej