Kotły modułowe z serii Logamax plus

2016-10-20 13:35
stojący kocioł gazowy Buderus
Autor: Buderus Logamax plus GB192iT - kocioł gazowy ze zintegrowanym zasobnikiem wody

Kotły Logamax plus GB192i i Logamax plus GB192iT to urządzenia grzewcze marki Buderus. Kotły gazowe wyróżnia modułowa konstrukcja, dzięki której urządzenia można w dowolnym czasie rozbudować o dodatkowe elementy instalacyjne. Nowe kotły gazowe przykuwają uwagę również wyglądem - od frontu zastosowano szkło tytanowe w dwóch wersjach kolorystycznych.

Buderus Logamax plus GB192i to wiszący kocioł kondensacyjny, przeznaczony do domów jedno- i wielorodzinnych. Kocioł gazowy oferowany jest w czterech wartościach mocy: 15, 25, 35 i 50 kW.

Buderus Logamax plus GB192iT to kocioł gazowy ze zintegrowanym zasobnikiem wody, przeznaczony równięż do domów jedno- i welorodzinnych. Ten model kotła zapewnia moc do 30 kW. Ten model kotła można w dowolnym momencie rozbudować, tworząc hybrydowy system grzewczy. Dostępne są dwa warianty. Pierwszy to kocioł Logamax plus GB192iT z dodatkowym zbiornikiem buforowym PNR400. Umożliwia ono wykorzystanie energii odnawialnych, np. połączenie z instalacją solarną, wspierającą centralne ogrzewanie. W połączeniu z czterema płaskimi kolektorami słonecznymi Buderus Logasol SKN rozwiązanie hybrydowe osiąga wysoką efektywność energetyczną: dla ciepłej wody jest to klasa A+++, a dla ogrzewania A+ (zgodnie z europejską dyrektywą w sprawie efektywności energetycznej). Drugi wariant kotła to urządzenie gazowe kondensacyjne w wersji solarnej Logamax plus GB192iT 210SH, które umożliwia podłączenie instalacji solarnej do podgrzewania wody użytkowej i zapewnia wysoki komfort w zakresie jej dostaw.

Panel dotykowy do obsługi

Przy jego użyciu można sterować wszystkimi podstawowymi parametrami urządzenia, np. temperaturą w pomieszczeniach i temperaturą c.w.u. oraz śledzić status ustawień i funkcji. Kotły gazowe Buderusa mogą być także sterowane zdalnie, za pomocą aplikacji mobilnej EasyControl - wyposażone są w opcję komunikacji przez internet.

Buderus Logamax plus GB192i
Autor: Buderus Wiszący kocioł kondensacyjny Logamax plus GB192i
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej