Kocioł z wbudowanym zasobnikiem

2007-05-29 13:40

Nowy kocioł z wbudowanym zasobnikiem umożliwia jednoczesne zasilanie kilku punktów poboru wody. W kotle z wbudowanym zasobnikiem stabilność temperatury i wydajność ciepłej wody użytkowej mają zasadnicze znaczenie. Nowoczesny system czujników temperatury umieszczony w zasobniku i obwodzie zasilającym, w połączeniu z panelem sterującym Bosch Heatronic, zapewniają nie tylko wysoką stabilność przepływu wody w różnych punktach poboru, ale także bardzo krótki czas podgrzewania.

W kwietniu 2005 Junkers wprowadził do sprzedaży kocioł z wbudowanym zasobnikiem Eurostar Acu Hit. Kotły ogrzewające wodę "przepływowo" nie radzą sobie z dużym poborem wody z kilku punktów. W takiej sytuacji sprawdza się zastosowanie kotłów z zasobnikiem. Umożliwiają one pobór większej ilości wody w kilku miejscach jednocześnie, przy zachowaniu stabilnej temperatury nawet przy zmianach wielkości strumienia pobieranej wody.
Kocioł wiszący Junkersa z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ma pojemność 48 litrów. Jest odpowiednim rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają w domu tyle miejsca, aby zamontować kocioł jednofunkcyjny oraz zasobnik o większej pojemności oddzielnie.

Zobacz więcej: Ogrzewanie

Nowy produkt umożliwia jednoczesne zasilanie kilku punktów poboru wody. W kotle z wbudowanym zasobnikiem stabilność temperatury i wydajność ciepłej wody użytkowej mają zasadnicze znaczenie. Nowoczesny system czujników temperatury umieszczony w zasobniku i obwodzie zasilającym, w połączeniu z panelem sterującym Bosch Heatronic, zapewniają nie tylko wysoką stabilność przepływu wody w różnych punktach poboru, ale także bardzo krótki czas podgrzewania. Panel sterujący Bosch Heatronic gwarantuje wysoką jakość sterowania i regulacji kotła. Jest łatwy w obsłudze zarówno dla użytkownika, jak i dla instalatora czy serwisanta. Z przodu można zamontować programator zegarowy do ustawiania czasów podgrzewania wody w zasobniku. Specjalna funkcja umożliwia czasowe podgrzanie wody użytkowej do 70oC i w ten sposób zostaje przeprowadzona skuteczna dezynfekcja zasobnika. Izolacja zasobnika wykonana jest z polistyrenu o małej gęstości, co pozwala zminimalizować straty ciepła i w konsekwencji - ograniczyć częstotliwość włączania się urządzenia.

Kocioł Eurostar Acu Hit występuje w wielkości mocy 23 kW, w wersji z otwartą lub zamkniętą komorą spalania. Współpracuje z regulatorami pokojowymi: TR 100, TR 200 oraz pogodowymi: TA 270, TA 300 jak również TA 211 E.

Oferowane modele:

  • Eurostar ACU HIT ZWSE 23-4 MFK z otwartą komorą spalania
  • Eurostar ACU HIT ZWSE 23-4 MFA z zamkniętą komorą spalania
Eurostar Acu Hit
ZWSE 23-4 MFK/MFA
Moc grzewcza (kW) 8-23
Maksymalna moc dla c.w.u. (kW) 23
Maksymalne obciążenie cieplne (kW) 25,7
Wydajność c.w.u. o temp 60 °C (l/min) 8,7*/6,5**
Maksymalna wydajność c.w.u. t = 25 C (l/min.) 17,5*/13**
Zakres regulacji temperatury c.w.u. (°C) 40-60
Maksymalne ciśnienie przepływu c.w.u. (bar) 7
Minimalne ciśnienie przepływu c.w.u. (bar) 0,2
Ciężar (kg) 63/68
Wymiary wys.xszer.xgłęb. 892x600x487
Zapłon elektroniczny +
Płynna regulacja mocy 35-100%
Jednofunkcyjny #
Dwufunkcyjny #
Kocioł z wbudowanym zasobnikiem +
Pojemność zasobnika c.w.u.(litr) 48
* dla czasu poboru max. 10 min.
** dla pracy ciągłej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej