Kocioł z wbudowanym zasobnikiem

2007-05-29 13:40

Nowy kocioł z wbudowanym zasobnikiem umożliwia jednoczesne zasilanie kilku punktów poboru wody. W kotle z wbudowanym zasobnikiem stabilność temperatury i wydajność ciepłej wody użytkowej mają zasadnicze znaczenie. Nowoczesny system czujników temperatury umieszczony w zasobniku i obwodzie zasilającym, w połączeniu z panelem sterującym Bosch Heatronic, zapewniają nie tylko wysoką stabilność przepływu wody w różnych punktach poboru, ale także bardzo krótki czas podgrzewania.

W kwietniu 2005 Junkers wprowadził do sprzedaży kocioł z wbudowanym zasobnikiem Eurostar Acu Hit. Kotły ogrzewające wodę "przepływowo" nie radzą sobie z dużym poborem wody z kilku punktów. W takiej sytuacji sprawdza się zastosowanie kotłów z zasobnikiem. Umożliwiają one pobór większej ilości wody w kilku miejscach jednocześnie, przy zachowaniu stabilnej temperatury nawet przy zmianach wielkości strumienia pobieranej wody.
Kocioł wiszący Junkersa z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ma pojemność 48 litrów. Jest odpowiednim rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają w domu tyle miejsca, aby zamontować kocioł jednofunkcyjny oraz zasobnik o większej pojemności oddzielnie.

Zobacz więcej: Ogrzewanie

Nowy produkt umożliwia jednoczesne zasilanie kilku punktów poboru wody. W kotle z wbudowanym zasobnikiem stabilność temperatury i wydajność ciepłej wody użytkowej mają zasadnicze znaczenie. Nowoczesny system czujników temperatury umieszczony w zasobniku i obwodzie zasilającym, w połączeniu z panelem sterującym Bosch Heatronic, zapewniają nie tylko wysoką stabilność przepływu wody w różnych punktach poboru, ale także bardzo krótki czas podgrzewania. Panel sterujący Bosch Heatronic gwarantuje wysoką jakość sterowania i regulacji kotła. Jest łatwy w obsłudze zarówno dla użytkownika, jak i dla instalatora czy serwisanta. Z przodu można zamontować programator zegarowy do ustawiania czasów podgrzewania wody w zasobniku. Specjalna funkcja umożliwia czasowe podgrzanie wody użytkowej do 70oC i w ten sposób zostaje przeprowadzona skuteczna dezynfekcja zasobnika. Izolacja zasobnika wykonana jest z polistyrenu o małej gęstości, co pozwala zminimalizować straty ciepła i w konsekwencji - ograniczyć częstotliwość włączania się urządzenia.

Kocioł Eurostar Acu Hit występuje w wielkości mocy 23 kW, w wersji z otwartą lub zamkniętą komorą spalania. Współpracuje z regulatorami pokojowymi: TR 100, TR 200 oraz pogodowymi: TA 270, TA 300 jak również TA 211 E.

Oferowane modele:

  • Eurostar ACU HIT ZWSE 23-4 MFK z otwartą komorą spalania
  • Eurostar ACU HIT ZWSE 23-4 MFA z zamkniętą komorą spalania
Eurostar Acu Hit
ZWSE 23-4 MFK/MFA
Moc grzewcza (kW) 8-23
Maksymalna moc dla c.w.u. (kW) 23
Maksymalne obciążenie cieplne (kW) 25,7
Wydajność c.w.u. o temp 60 °C (l/min) 8,7*/6,5**
Maksymalna wydajność c.w.u. t = 25 C (l/min.) 17,5*/13**
Zakres regulacji temperatury c.w.u. (°C) 40-60
Maksymalne ciśnienie przepływu c.w.u. (bar) 7
Minimalne ciśnienie przepływu c.w.u. (bar) 0,2
Ciężar (kg) 63/68
Wymiary wys.xszer.xgłęb. 892x600x487
Zapłon elektroniczny +
Płynna regulacja mocy 35-100%
Jednofunkcyjny #
Dwufunkcyjny #
Kocioł z wbudowanym zasobnikiem +
Pojemność zasobnika c.w.u.(litr) 48
* dla czasu poboru max. 10 min.
** dla pracy ciągłej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej