Kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem

2008-06-27 16:43

Urządzenie może dostarczyć 21 litrów wody użytkowej o temperaturze maksymalne 45oC w ciągu minuty. Pozwala to na równoczesne korzystanie z kilku punktów czerpalnych. Pojemność zasobnika wynosi 42 litry, ale dzięki technice ładowania warstwowego można uzyskać tyle samo ciepłej wody co z zasobnika (z wężownicą) o pojemności nawet ok. 100 litrów.

Wiszący kocioł gazowy Cerapur Acu z wbudowanym zasobnikiem po zużyciu całego zapasu wody z zasobnika pracuje w trybie przepływowym. Może dostarczyć wtedy 13 litrów wody o temperaturze maksymalnej 45oC na minutę. Dodatkowo istnieje możliwość bezpośredniego podłączenia obwodu cyrkulacyjnego.

Dzięki wykorzystaniu techniki kondensacyjnej kocioł może osiągnąć sprawność znormalizowaną 109% przy minimalnej emisji substancji szkodliwych. Podział urządzenia na moduł zasobnika (24 kg) i moduł grzewczy (38 kg) zapewnia prosty montaż. Należy połączyć ze sobą moduły przy pomocy dwóch złączy hydraulicznych i jednego złącza elektrycznego. Dzięki odpowiednim akcesoriom przyłącza grzewcze, gazowe i wodne można wykonać w pionie lub w poziomie. Zabudowana w kotle kondensacyjnym pozioma listwa montażowa z zaworami odcinającymi umożliwia ukrycie filtrów i zaworów odcinających.

Wbudowany panel elektroniczny Bosch Heatronic 3 zapewnia prostą obsługę urządzenia. Na wyświetlaczu LED ukazują się komunikaty dotyczące pracy kotła. Panel sterowania jest przystosowany do współpracy z nową generacją regulatorów FX, które umożliwiają montaż regulatora (z pomiarem temperatury wewnętrznej oraz regulacją pogodową) w kotle lub na ścianie.

Kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem
Autor: brak danych

W wyniku zastosowania dodatkowego oprogramowania kocioł jest kompatybilny i współpracuje z systemami solarnymi. Tempo produkcji ciepła jest obliczane przez instalację solarną, a kocioł i regulator solarny przewidują optymalny czas pracy i temperaturę kotła.

Dane techniczne

moc grzewcza 24 kW
moc przy podgrzewaniu wody 28 kW
wymiary (wys./szer./gł.) 890/600/482 mm 
pojemność zasobnika 42 litry
masa zasobnika 24 kg 
masa modułu grzewczego 38 kg 
system regulacji Heatronic 3 
paliwo GZ-50; GZ-35; GZ-41,5 lub gaz płynny - propan (po przezbrojeniu)
materiał wymiennika aluminiowo-krzemowy

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej