Grzejniki inspirowane tradycją

2009-06-03 10:43
Grzejniki inspirowane tradycją
Autor: ANB sp. z o.o. Pinch black

Nowe dekoracyjne grzejniki na pierwszy rzut oka są do siebie bliźniaczo podobne, jednak przy bliższym przyjrzeniu się widać, różnicę w kształcie profili.

Twine ma profile idealnie proste, zaś Pinch pośrodku delikatnie pogrubione. Inspiracją projektantów była forma tradycyjnych grzejników żeberkowych. Twine & Pinch marki Jaga dostępne są w wersji poziomej i pionowej, z zasilaniem pośrodku (od góry i od dołu) oraz ze strony lewej i prawej. Wielość oferowanych sposobów podłączenia daje dużą swobodę w kwestii montażu grzejników. Twine ma wysokość 50–200 cm i długości 33–135 cm, Pinch występuje w identycznych zakresach wysokości i długości 35–147 cm.

Klient może zamówić grzejnik w jednym kolorze lub indywidualnie dopasować barwy jego profili do kolorów dominujących w ogrzewanym pomieszczeniu. Do wyboru są także wykończenia kolektorów, przyłączy oraz głowic (stal polerowana oraz aluminium). Przykładem możliwego zestawienia kolorystycznego w nowych grzejnikach jest np. limitowana wersja Twine Piano, w której „żeberka” w białym i czarnym kolorze ułożone są naprzemiennie.

Konstrukcja kolektora zbudowanego z pierścieni wyposażonych w system dysz, zapewnia lepszy obieg wody w grzejniku. Grzejniki charakteryzują się dużą wydajnością nawet przy niskich temperaturach zasilania.
Wszystkie elementy grzejników są łatwo demontowalne, dzięki czemu urządzenie można w prosty sposób rozłożyć na części i poddać ponownemu przetworzeniu. Ponadto oba modele skonstruowane zostały tak, aby w przyszłości można było zwiększyć wydajność grzejników bez potrzeby zmiany urządzeń (można dokręcić fragment kolektora i całość uzupełnić dodatkowymi profilami). 

Model Twine Piano otrzymał nagrodę w międzynarodowym konkursie stylistycznym Red Dot 2009.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej